Zavřít reklamu

Bezdrátová sluchátka AirPods jsou ve světě obrovským fenoménem, který navíc čím dál více sílí. Není se však čemu divit. Líbivý design je ve spojitosti s dlouhou výdrží baterie, kvalitním zvukem a neuvěřitelně snadným spárováním s jablečným produktem opravdovým lákadlem. Podle nejnovější zprávy agentury Bloomberg však nechce Apple v žádném případě usnout na vavřínech a svá sluchátka nám letos představí řádně vylepšená.

Podle zdrojů již zmíněné agentury Apple vyvíjí ve svých laboratořích druhou generaci AirPods, kterou hodlá do světa vypustit již v tomto roce. Vylepšení, která u nich prý plánuje, jsou však opravdu zajímavá. Druhá generace AirPods by totiž měla umožňovat spuštění Siri pomocí klasického povelu “Hey Siri”, čímž by odpadla nutnost na sluchátka nejprve poklepat. Apple si od tohoto kroku nejspíš slibuje výrazné usnadnění jejich ovládání, které bude možné vykonávat už jen a pouze vaším hlasem.

Sluchátka, která prý vyvíjí pod interním názvem B288, budou dále obsahovat vylepšený bezdrátový čip pro správu připojení Bluetooth. Teoreticky bychom se tak mohli dočkat vylepšené výdrže baterie.

AirPods:

 

Voděodolnost přichází

Možnost ovládat AirPods skrze příkaz “Hey Siri” či vylepšený bezdrátový čip však není to jediné, čím by nás rád Apple oslnil. Podle Bloombergu totiž pracují jableční inženýři i na tom, aby byla sluchátka voděodolná a bez problému vydržela například postříkání vodou. Tím by se tak skvěle zařadila mezi již voděodolné iPhony a Apple Watch, které si s vodou už nějaký pátek též bez problému poradí. Voděodolnost u AirPods by ale byla nejspíše o něco málo menší. Nedá se totiž předpokládat, že by s nimi uživatelé plavali či se s nimi potápěli, jako tomu může být s Apple Watch či iPhony.

Takto výrazným upgradem svých oblíbených sluchátek by si tak Apple téměř se stoprocentní jistotou zajistil další skvělé prodejní období tohoto segmentu. Právě kategorie, do které spadají AirPods, Beats, Apple Watch a Apple TV, totiž zaznamenávají skvělé zisky a v prvním fiskálním čtvrtletí roku 2018 zaznamenaly meziroční nárůst o 36 %, protože za ně Apple utržil více než 5 miliard dolarů.

Těžko v tuto chvíli říci, zda se Apple podobným projektem zabývá či nikoliv. Jelikož je však agentura Bloomberg opravdu spolehlivý zdroj, osobně bych byl k příchodu takto upgradovaných AirPods poměrně optimistický. O tom, že má Apple se svými sluchátky další plány, totiž svědčí koneckonců i to, že pro ně vytvořil nový bezdrátově nabíjecí obal. Nechme se však překvapit.

airpods FB

Související články

Dnes nejčtenější

.