Nová generace bezdrátových sluchátek AirPods přijde ještě letos a přinese několik skvělých vylepšení

Bezdrátová sluchátka AirPods jsou ve světě obrovským fenoménem, který navíc čím dál více sílí. Není se však čemu divit. Líbivý design je ve spojitosti s dlouhou výdrží baterie, kvalitním zvukem a neuvěřitelně snadným spárováním s jablečným produktem opravdovým lákadlem. Podle nejnovější zprávy agentury Bloomberg však nechce Apple v žádném případě usnout na vavřínech a svá sluchátka nám letos představí řádně vylepšená.

Podle zdrojů již zmíněné agentury Apple vyvíjí ve svých laboratořích druhou generaci AirPods, kterou hodlá do světa vypustit již v tomto roce. Vylepšení, která u nich prý plánuje, jsou však opravdu zajímavá. Druhá generace AirPods by totiž měla umožňovat spuštění Siri pomocí klasického povelu “Hey Siri”, čímž by odpadla nutnost na sluchátka nejprve poklepat. Apple si od tohoto kroku nejspíš slibuje výrazné usnadnění jejich ovládání, které bude možné vykonávat už jen a pouze vaším hlasem.

Sluchátka, která prý vyvíjí pod interním názvem B288, budou dále obsahovat vylepšený bezdrátový čip pro správu připojení Bluetooth. Teoreticky bychom se tak mohli dočkat vylepšené výdrže baterie.

AirPods:

 

Voděodolnost přichází

Možnost ovládat AirPods skrze příkaz “Hey Siri” či vylepšený bezdrátový čip však není to jediné, čím by nás rád Apple oslnil. Podle Bloombergu totiž pracují jableční inženýři i na tom, aby byla sluchátka voděodolná a bez problému vydržela například postříkání vodou. Tím by se tak skvěle zařadila mezi již voděodolné iPhony a Apple Watch, které si s vodou už nějaký pátek též bez problému poradí. Voděodolnost u AirPods by ale byla nejspíše o něco málo menší. Nedá se totiž předpokládat, že by s nimi uživatelé plavali či se s nimi potápěli, jako tomu může být s Apple Watch či iPhony.

Takto výrazným upgradem svých oblíbených sluchátek by si tak Apple téměř se stoprocentní jistotou zajistil další skvělé prodejní období tohoto segmentu. Právě kategorie, do které spadají AirPods, Beats, Apple Watch a Apple TV, totiž zaznamenávají skvělé zisky a v prvním fiskálním čtvrtletí roku 2018 zaznamenaly meziroční nárůst o 36 %, protože za ně Apple utržil více než 5 miliard dolarů.

Těžko v tuto chvíli říci, zda se Apple podobným projektem zabývá či nikoliv. Jelikož je však agentura Bloomberg opravdu spolehlivý zdroj, osobně bych byl k příchodu takto upgradovaných AirPods poměrně optimistický. O tom, že má Apple se svými sluchátky další plány, totiž svědčí koneckonců i to, že pro ně vytvořil nový bezdrátově nabíjecí obal. Nechme se však překvapit.

|
16
Leitz

Diskuze

  Pedro Esquilo

  Nezlobte se nikdo na mě . Airpods uctívám , je to fakt aspoň pro mě revoluční a hlavně nejvydařenější věc od Applu která nemá přímou konkurenci. Se současnou generací jsem nad míru spokojený !!! Ale tato nastávající generace mi příjde absolutně zbytečná a hlavně tak nějak vynucená a tvořená pouze s vidinou zisku a to se mi vůbec ale vůbec nelíbí . Takže přeju Applu ať snima narazí! Troška teorie : Pokud druhá generace příjde tak logicky současná generace půjde s Cenou dolu dejme tomu na 4300? nebo na 3900? A nebo zůstane cenovka stejná 4990kč a nová generace bude stát 5990kč? Stojí to za ty peníze měnit ze současných Airpodů ? Mě jako stávajícímu zákazníkovi určitě ne , to by se výrazně musela zvednou kvalita zvuku abych měnil . A jako nový zákazník bych se rozhodl pro starší levnější verzi, pač siri mi není potřebná a když ano tak to poklepání mi nevadí a voděodolnost nepotřebuju stačí mi současný stav. Jediné na co bych se ohlížel je pouze bezdrátové nabíjení ale to jen v případě že bych používal bezdrátovou nabíječku od Applu a vůbec bezdrátové nabíjení což nehrozí kabel je kabel a taky bych ještě musel mít Watch od Apple která po vyzkoušení dvou modelů zcela odmítám . Na konec ,pokud by Apple měl vydat novou generaci tak z vylepšení ve formě kvalitnějšího zvuku, větší výdrž baterie (ikdyž současná výdrž mi vyhovuje) prémiovějšího materiálu na pouzdro , více barevných varian , plus samozřejmě více gest např. přejetí prstem po sluchátku dolu = snížení hlasitosti přejetí nahoru = zvýšení hlasitosti. Za mě vše. Díky!

  Reagovat
  Petr Jurik

  To co je popsano nepovazuju za tak zasadni vylepseni … jo kdyby na telo sluchatek (treba tam kde je baterie) dali snimac a pohybem prstu nahoru/dolu se dala regulovat hlasitost … to by podle me bylo zasadni vylepseni … ale tohle … :-/

  Reagovat

  Je to věc názoru. Pro mě je ovládání hlasem věc, kterou uvítám všema deseti. Uvedu pár příkladů:
  Nejdůležitější: Jízda na kole či motorce s helmou nemám jak zavolat ani jak zvednout hovor. Teď musím zastavit sundat rukavice a vyndat iPhone z kapsy a přijmout hovor, pak teprve můžu telefonovat.
  Vařím či pracuji a poslouchám hudbu a mám špinavé ruce a když chci přepnout skladbu či zvýšit hlasitost nebo zvednout hovor či vytočit číslo musím si umýt a usušit ruce, sáhnout do kapsy a udělat to.
  Jsem na sjezdovce či na běžkách či na bruslích mám teplé rukavice a chci zvednout hovor nebo se prostě jen siri zeptat kolik je hodin, či cokoliv jiného a musím zase zastavit sundat rukavice a vyndat telefon.
  A určitě se najdou další důvody.
  Tohle je opravdu důležitá věc, kterou už dávno měla umět první generace. Každopádně alespoň ta druhá to snad bude umět a rozhodně to bude důvod k upgradu.

  Reagovat

  To čo píšeš dokážeš snaď všetko aj s terajšími AirPods, viackrát som bol lyžovať a púšťať/zastavovať, alebo prepínať pesníčky som dokázal aj s rukavicami za jazdy. Zdvihnúť hovor, alebo prepínať pesničky a pod som zvládol aj pri varení so špinavými rukami a pod.

  Pre niekoho sú to možno zbytočne vylepšenia, ale ja osobne vodeodolnost uvítam aj keď Siri je zas mne zbytočná. No každý mame iné preferencie.

  Co se týče prodeje, zapomněl jste na jednu věc. Apple nemusí první generaci zlevňovat, může jí klidně stáhnout z prodeje, tudíž nový zákazník nebude mít na výběr a koupí si novší AirPods. Stejně to udělal i s Apple Watch 2. generace a má to v plánu i s iPhone X.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz