Zavřít reklamu

Na kopírování  iPhonů, iPadů či MacBooků čínskými výrobci jsme si už víceméně za poslední roky zvykli. S kopírováním sluchátek se však zas tak často nesetkáváme. Tím spíš, když je od Applu převezme takový gigant, jako je Huawei. A přeci tomu tak je.

Huawei ukázal světu na včerejším představení nového smartphonu P20, které se konalo v Paříži, svůj nový počin ve formě bezdrátových sluchátek. Ty nazývá FreeBuds a již na první pohled je zcela evidentní, u koho se jejich tvůrce inspiroval. Jasně, do detailu je Huawei neokopíroval, mnoho prvků je na nich však AirPods nápadně podobných. Ostatně, podívejte se sami v naší galerii.

Jak můžete sami vidět, tvarově se FreeBuds AirPodům podobají opravdu velmi a i v uchu vypadají jako ty od Applu. Disponují však klasickým “špuntem”, takže by měla teoreticky držet v uších prakticky všem, kdo si je zakoupí (opomineme-li, že někomu tento typ sluchátek zkrátka nevyhovuje). S podobnými soudy však musíme ještě chvíli počkat, jelikož je Huawei na testování nikomu neposkytl.

Výdrž baterie vás potěší

Za vyzdvihnutí však stojí bezesporu jejich výdrž na jedno nabití. Výrobce se totiž chlubí tím, že na jedno nabití dokáží hrát asi 10 hodin, což je více než dvakrát více než tomu je u AirPodů. Pokud pak sluchátka vložíte do nabíjecí krabičky, se kterou se samozřejmě prodávají, jejich výdrž mnohonásobně prodloužíte. Sluchátka pak komunikují s telefonem klasicky pomocí Bluetooth, spárování by tedy nemělo být žádný problém.

Pokud byste tedy Applu a jeho AirPods z nějakého důvodu nedůvěřovali, můžete si na FreeBuds od Huawei počkat. V Evropě by se měly prodávat zhruba za 159 Euro, což je o něco méně než kolik si účtuje Apple za své AirPody. Vybrat si pak budete moci z černé a bílé varianty. Zda však budou dosahovat kvalit AirPodů a hudba z nich bude minimálně s jablečnými sluchátky srovnatelná je ve hvězdách.

Maker:0x4c,Date:2017-9-27,Ver:4,Lens:Kan03,Act:Lar01,E-Y
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: the Verge

Související články

Dnes nejčtenější