Zavřít reklamu

Společnost Koss je světovým pojmem. Značka založená v roce 1953 představila o 5 let později svá první stereo sluchátka a tedy již 60 let žene do našich uší hudbu. Zřejmě nejznámější a nejoblíbenější je model Porta Pro vyrobený v roce 1984. Snad každý je někdy viděl a je dost možné, že pokud se řekne „sluchátka Koss“, vybaví se vám právě tenhle model, aniž byste věděli, jak konkrétně se sluchátka jmenují. O jejich oblíbenosti svědčí i fakt, že od roku 1984 se prodávají nepřetržitě. Tyto sluchátka však byla donedávna „jen“ klasická drátová, což představovalo v době bezdrátových technologií jisté omezení.

Pokrok ale nejde zastavit. Ve společnosti Koss se tedy rozhodli zbavit se 3,5mm jacku a vplout do bezdrátového světa přidáním Bluetooth. Pár týdnů se o tom pouze šuškalo a před pár dny společnost Koss představila bezdrátová sluchátka Koss Porta Pro Wireless. Sluchátka jsou nadále naprosto identická. Stále je zde jednoduchá, přesto ale docela pevná konstrukce s kovovým mostem a plastovým zámkem, který pomáhá regulovat přítlak sluchátek na uši. Porta Pro jsou stále skládací a produkují vyrovnaný a čistý zvuk s frekvenčním rozsahem 15 – 25 000 Hz. Místo klasického kabelu se však s telefonem či tabletem propojují skrze Bluetooth, který je zabudovaný v jejich propojujícím kabelu, který též skrývá baterii.

Poměr cena/výkon je to, co zde vždy hrálo prim. Sluchátka Koss Porta Pro (u nás ještě nyní s jackem) zakoupíte za cenu 1190 korun s nárokem na doživotní záruku. Bluetooth verze sluchátek Porta Pro je nyní ve Spojených státech dostupná za cenu 80 dolarů. U nás bude doporučená cena údajně kolem 3000. Sluchátka vydrží přehrávat hudbu až 12 hodin.

koss wireless
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější