Zavřít reklamu

Od představení chytrého reproduktoru HomePod uplyne za pár týdnů již celý rok. Apple si však dal se zahájením prodejů tohoto zajímavého produktu docela na čas a na pulty obchodů jej dodal až 9. února tohoto roku. Jablečný reproduktor je však zatím dostupný pouze na trhu v USA, Austrálii a Velké Británii. Pokud byste si jej tedy chtěli koupit přímo od Applu, nezbude vám nic jiného než si pro něj zaletět například do Londýna. To by se ale mělo již brzy změnit.

Kolegové z 9to5mac si všimli, že se na webu Applu objevil podpůrný dokument, ve kterém se jablečná společnost zmiňuje o podporovaných jazycích, díky čemuž si můžeme odvodit, že HomePod míří do dalších třech zemích. Mezi podporovanými jazyky je totiž francouzština, němčina a japonština. Právě o těchto trzích Apple před nějakým časem mluvil v souvislosti s možným brzkým zahájením prodejů HomePodu. Podle jeho slov bylo v plánu spuštění prodejů na německém a francouzském trhu na jaře, které se však nezadržitelně blíží ke konci. 

homepod france germany
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Těžko v tuto chvíli říci, zda se jedná skutečně o jakýsi předvoj zahájení prodejů na dalších trzích či zda se jedná jen o chybu webu Applu, která nic nepředpovídá. Jak už jsme však psal výše, vzhledem k tomu, že Apple slíbil spuštění prodejů HomePodu na jaře hned ve dvou zemích, je možné, že nás od této události dělí poslední hodiny či dny. Pokud tedy nad HomePodem uvažujete a rádi byste si jej odnesli přímo z Apple Storu, ještě chvíli počkejte. Do Německa to totiž budete mít v porovnání s Velkou Británií nesrovnatelně blíž. 

HomePod však není na druhou stranu problém sehnat ani u nás v Čechách. Zakoupit jej můžete třeba i na Alza.cz, která je má dokonce skladem a přibalí vám k němu i adaptér do zásuvky, jelikož se jedná o britskou distribuci. 

homepod fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější