Zavřít reklamu

Jednou z nejdiskutabilnějších věcí u MacBooků z minulých let jsou krom absence mnoha klasických portů i nové klávesnice s technologií “butterfly”, díky čemuž mohou být o poznání tenčí, mají nižší stisk, jsou tišší a celkově stabilnější. Tedy alespoň podle Applu. Mnoho majitelů MacBooku s těmito klávesnicemi je z nich totiž nešťastných a stěžují si na problémy s nimi spojené. Některým z nich už dokonce došla trpělivost a rozhodli se proto vytvořit internetovou petici, kde Apple žádají o nápravu.

Jedním z nejpalčivějších problémů nových kláves je to, že pokud se pod ně dostane byť jen špetka nečistoty, mohou přestat jednotlivé klávesy fungovat. Kvůli tomu, že je klávesnice velmi tenká a kolem kláves je velmi málo prostoru, je však prakticky nemožné nečistoty jakkoliv odstranit a tím klávesnici znovu zprovoznit. Mnohdy tak nezbude nic jiného, než výměna, která je však samozřejmě finančně náročná. Není se tak čemu divit, že se chtějí právě těchto patálií majitelé MacBooků s tímto typem klávesnice vyvarovat.

Jeden z nich, Matthew Taylor, se tak rozhodl sepsat petici, kterou se pokusí jablečnou společnost donutit k nápravě nebo alespoň uvědomění si, že udělala touto klávesnicí chybu. Zajímavé je, že Taylor není v jablečném světě žádným nováčkem a Macy používá prakticky od chvíle, kdy se dostaly na trh. Až nynější situace jej však nadzvedla ze židle. “Zakoupil jsem si v prosinci roku 2016 MacBook Pro a za méně než rok u něj přestala fungovat klávesa L. Vzal jsem jej tedy do Apple Storu, kde mi tuto klávesu na konci roku 2017 vyměnili. Vyměněná klávesa L však přestala zhruba do měsíce opět fungovat a přidala se k ní i klávesa Shift,” líčí své trable s novým typem klávesnic. 

Epidemie se šíří

Matthew se proto začal na tento problém zaměřovat i ve svém okolí či na sociálních sítích, kde zjistil, že problém trápí daleko více uživatelů. Někteří uživatelé MacBooků si pak dokonce stěžovali na to, že jim začaly klávesnice odcházet i po dvou měsících používání, což je opravdu velmi brzy. Lidé, kteří se svými problémy „chlubí“, jsou však jen pomyslnou špičkou ledovce. Je totiž prakticky jasné, že se jen mnoho majitelů těchto MacBooků zkrátka a dobře neozývá. 

I kvůli tomu se proto rozhodl Matthew vytvořit petici, ve které žádá jediné – stáhnout všechny MacBooky Pro s motýlkovým typem klávesnice a nahradit je něčím, co opravdu funguje. Redesign klávesnice je totiž podle něj nutný, jelikož nynější podoba klávesnice v podstatě není životaschopná, protože je její zpracování vadné. 

Je jasné, že petice žádá něco, na co Apple jen těžko kývne. Možná si však díky podpisům na archu, který lze mimochodem podepsat i elektronicky, uvědomí, že nový typ klávesnice není zrovna ideální a do MacBooků v následujících letech nasadí nový typ. Pokud tedy máte s klávesnicí na nových MacBoocích a MacBoocích Pro problémy i vy, mrkněte na stránky petice a podepište se. Popřípadě nám v komentářích zanechte vzkaz, jaký největší problém v nových klávesnicích spatřujete právě vy. 

macbook_lockscreen_fb

Související články

Dnes nejčtenější

.