Zavřít reklamu

Apple pro lepší zmapování oblastí používá vozidla vybavená systémem LiDAR. Prozatím speciální vozidla prozkoumala nejméně 41 států ve Spojených státech amerických, přičemž před nedávnem se auta s technologií LiDAR proháněla i po silnicích v Maine a Iowě.

Vozidla nejprve projížděla ulicemi velkých amerických měst, jako je New York. Postupně se objevila na silnicích v Chorvatsku, Francii, Irsku, Itálii, Portugalsku, Slovinsku, Španělsku, Švédsku a Spojeném království. Apple na svých webových stránkách pravidelně aktualizuje seznam míst, kde budou vozidla sbírat mapová data.

Webová stránka kalifornského giganta uvádí, že na mapách rozmaže tváře osob a poznávacích značek vozidel, což naznačuje tomu, že společnost pracuje na funkci podobné Street View v Google Maps. Už v roce 2015 Mark Gurman oznámil, že Apple plánuje spustit funkci pro virtuální procházení se městem, tedy street view. Tímto velkým vylepšením by se tak staly mapy od Applu poměrně zajímavým konkurentem již zmíněných Google Maps, které jsou podle mnohých uživatelů stále výrazně lepší.

Gurman před třemi lety řekl, že podle cupertinské společnosti není klasické rozhraní Street View od Googlu pro uživatele intuitivní, a tak prozkoumává nové způsoby, jak prezentovat tento druh snímků. Je tedy možné, že se jablečná společnost nakonec vytasí s něčím zcela jiným, čímž se jí i s trochou štěstí může podařit Street View od Googlu zastínit.

Zpočátku, když vozidla se systémem LiDAR vyrazila do ulic, se spekulovalo o tom, že Apple mapuje oblasti pro projekt Apple Car, ale nakonec se ukázalo, že sbírají data pro Apple Maps.

apple-maps-drone-fb

 

Související články

Dnes nejčtenější

.