Zavřít reklamu

Pokud náš web sledujete již delší dobu, nejspíš vám jméno Ming-Chi Kuo není cizí. Jedná se totiž o jméno analytika ze společnosti KGI Securities, který je již řadu let považován za jednoho z nejpřesnějších, ne-li nejpřesnějšího a nejlépe informovaného analytika zaměřeného na Apple vůbec. Díky Kuovi a jeho zdrojům jsme zjistili v minulosti opravdu nepřeberné množství zajímavých informací o produktech Applu i několik dlouhých měsíců před jejich oficiálním představením. Tomu je však bohužel podle všeho konec.

Podle dostupných informací se rozhodl Ming-Chi Kuo k 27. dubnu opustit KGI Securities. Ačkoliv příliš informací o jeho odchodu ze společnosti zatím nemáme, podle reportéra Marka Gurmana z Bloombergu se Kuo ve své budoucí práci zaměří spíše na ostatní světové společnosti a Apple odsune na druhou kolej. Jako jedna z možných příčin “odklonu” od Applu pak může být i zpřísnění pravidel v dodavatelském řetězci, který je nyní alespoň podle dostupných zpráv pod větším drobnohledem. Minulý rok jsme totiž měli možnost vědět o iPhonu X spoustu věcí před jeho představením právě díky informacím vyneseným z fabrik. To by se ale již letos stávat nemělo. Pokud jste tedy právě rozkrývání tajemství ohledně chystaných produktů milovali, nejspíš máte důvod ke smutku. Je totiž možné, že tak přesné předpovědi, kterými nás Kuo v minulosti zásoboval, se již v budoucnu neobjeví. 

Trefí se Kuo letos se svou předpovědí příchodu iPhonu X Plus?:

Úzce spjat s dodavateli

Hlavní předností Ming-Chi Kua byla jeho úzká spojitost s dodavateli Applu. Kontakty na ně získal již při své dřívější práci pro DigiTimes, pro které též odkrýval různá tajemství chystaných produktů. Díky těmto kontaktům tak mohl světu přinášet spousty velmi zajímavých informací převážně o hardwarech. Informace o softwarech pro něj totiž byly daleko obtížněji získatelné, jelikož na nich pracují přímo týmy Applu a nikoliv dodavatelé kdesi v Číně. 

Ať už patříte mezi příznivce či odpůrce odhalování tajemství kolem chystaných produktů, jistě mi dáte za pravdu, že o Kuovi bylo slyšet a informace od něj byly vždy zajímavé. Snad tedy svůj postoj přehodnotí a na odvětví, kterému se věnoval v minulosti, úplně nezanevře. 

iPhone 8 martin hajek FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější