Zavřít reklamu

Čím oblíbenější jablečné telefony ve světě jsou, tím více prahnou jejich fanoušci po tajemstvích ohledně modelů pro nadcházející rok. Rozkrývání této každoroční hádanky je totiž pro mnohé z nich velmi vzrušující a jsou rádi, když se dozví o projektu, který minimálně v Applu podléhá tomu nejpřísnějšímu utajení, detaily ještě před jeho odhalením. V naší redakci jsme se však shodli na tom, že letošek je v jistém ohledu přeci jen jiný.

Vzpomenete si, kdy se začaly v minulém roce objevovat první “vážnější” úniky či důkazy toho, že pro nás Apple skutečně na září roku 2017 chystá v mnoha ohledech revoluční telefon? Podle našeho názoru daleko dříve než letos. Respektive, i letošek nám přinesl poměrně dost zajímavých zpráv o tom, že Apple představí trojici iPhonů s OLED a LCD displeji a bezrámečkovým designem.  Úniků různých komponent či počítačové dokumentace, podle které se v továrnách díly vyráběly, je však letos zatím proklatě málo. Doposud jsme totiž mohli vidět jeden jediný digitizér iPhonu X Plus.

Říkáte si, že je na úniky komponentů ještě příliš brzy? Možná máte pravdu, možná však ne. Mnoho analytiků je však přesvědčeno o tom, že se Apple letos pokusí vyvarovat problémům, které jej potkaly při výrobě loňských “desítek”. A existuje lepší eliminace problémů s výrobou, než její dřívější spuštění? Nejspíše ne. Výroba mnohých komponentů už tedy může samozřejmě minimálně pilotně nějakou chvíli běžet. Jak si ale prakticky nulové úniky vysvětlit?

Koncept iPhone X Plus od Martina Hájka:

Co za tím stojí?

Ačkoliv je na tuto otázku odpověď poměrně složitá, možností je hned několik. Možné je například to, že se Apple po loňském roku, který byl na úniky informací opravdu bohatý, rozhodl výrazně zpřísnit veškerá bezpečnostní pravidla, která počítají i s daleko tvrdšími postihy pro případné vynašeče. Ti si tak raději dvakrát rozmyslí, zda chtějí kvůli prozrazení tajemství nechat vyhodit z práce a potýkat se i s trestním stíháním, kterého se též Apple nebojí. Ostatně, nedávno uniklý dokument nám potvrdil, že se Apple s vynašeči skutečně příliš nepáře. 

Vyloučit však samozřejmě nelze ani již zmíněnou nezapočatou výrobu, která by též prakticky nulové úniky perfektně vysvětlila. Jak už jsem však psal výše, s ohledem na loňské problémy je krajně nepravděpodobné, že by se Apple podobnému riziku vystavil i letos. 

Třetí možnost se vám možná bude zdát trochu úsměvná, ale i přesto bychom ji měli zmínit. Teoreticky je totiž možné i to, že k únikům nedochází jen a pouze proto, že celý svět již tak nějak počítá s tím, že letos přijdou tři iPhony s designem “desítky” a tím pádem nás již nic moc nepřekvapí. Pro vynašeče je tak zbytečné vynášet něco, o čem mnoho lidí již dávno ví a čím tedy takřka nic neprozradí. Minulý rok byl v tomto ohledu samozřejmě zcela jiná káva. Na revolučním iPhonu X, který změnil vnímání jablečných telefonů, si totiž chtěl přihřát polívčičku takřka každý.

Koncept bezrámečkového iPhonu od českého designéra Marka Weidlicha:

Těžko říci, zda jsme se alespoň jednou z našich možností trefili či nikoliv. Faktem však je, že “okurková sezona úniků” je poměrně zvláštní a po předchozích letech skutečně netypická. Pokud vás však napadá lepší vysvětlení, určitě se o něj s námi podělte do komentářů.

iphone x mensi vyrez fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější