Zavřít reklamu

Koncem minulého roku jsme vám přinesli recenzi na prémiové sklo PanzerGlass pro zbrusu nový iPhone X. Tvrzenému sklu nebylo takřka co vytknout, tedy možná až na zdlouhavější aplikaci, pokud jste jej chtěli mít nalepené bez sebemenších bublinek. Nicméně řada z vás se v komentářích podělila o své vlastní zkušenosti a vesměs většina si stěžovala na prach, který se pod sklo dostal v místě výřezu, kde je celá plejáda senzorů. Stejná vada začala po několika týdnech trápit i nás, a tak jsme kontaktovali samotného výrobce a dodali mu několik fotografií jako důkaz. PanzerGlass svoji chybu napravil a začátkem roku představil vylepšenou verzi skla, kterou nám zaslal do redakce na otestování. Dnes se tedy podíváme, zda se mu skutečně podařilo onen neduh odstranit a zda se již pod sklo nedostává prach.

Nová verze skla se od té předchozí takřka v ničem neliší. Zůstaly mírně zaoblené hrany, které kopírují křivky okrajů displeje iPhonu X. Stejná je tloušťka 0,4 mm a zachována pochopitelně zůstala i 9krát vyšší tvrdost oproti běžným ochranným sklům. Samozřejmostí je také speciální oleofóbní vrstva, která zajišťuje menší náchylnost na usazování otisků prstů.

Totožné je i balení, kde kromě skla najdeme zvlhčený ubrousek, hadřík z mikrovlákna, samolepku pro odstranění smítek prachu a také český návod s popsaným postupem instalace. Nicméně samotná aplikace byla mnohem jednodušší – sklo se mi podařilo bezproblémově nalepit během chviličky a vzduchových bublin jsem se zbavil v rozmezí jedné až dvou minut. V PanzerGlass si se svým produktem pravděpodobně vyhráli natolik, že nyní je iPhonu X skutečně šité na míru, což vedlo ke zjednodušení procesu lepení a také k odolnosti vůči prachu.

Sklo jsem na svůj iPhone X nalepil už před téměř dvěma měsíci. Po celou dobu jsem pravidelně jednou za dva týdny pořizoval fotografie výřezu, tedy místa, kde se u předchozí verze dostával pod sklo prach. Nicméně ani po více než šesti týdnech se pod PanzerGlass neobjevilo jediné smítko prachu, což je důkazem, že se výrobci skutečně podařilo problém vyřešit. Prach se neshromažďoval ani v jiné části, a tak po této stránce už není produktu co vytknout.

Fotografie výřezu po 2, 4 a 6 týdnech od nalepení:

Ostatně ani na jiný problém jsem za celou dobu testování nenarazil. Skvěle funguje skenování skrze Face ID a stejně tak i všechna 3D Touch gesta. Hrany jsou zaoblené, a tak během provádění gest sklo neřeže. Bezproblémové je i používání obalů, kdy jsem vyzkoušel minimalistické i robustnější typy a ani s jedním nebyl problém. Zdá se tedy, že sklo PanzerGlass dospělo k dokonalosti, i když k tomu výrobce potřeboval jeden opravný pokus.

PanzerGlass-iPhone-X-FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější