Zavřít reklamu

Ohľadom špecifikácií chystaného šampionátu, na ktorom zohrajú hlavnú úlohu cestné elektromobily od spoločnosti Tesla, sa toho donedávna vedelo len veľmi málo. Preteky  známe ako Electric GT, ktorých sa na úvod zúčastnia výhradne špeciálne upravené Modely S od Tesly sa začnú už koncom tohto roka.

Po viacerých odkladoch sa fanúšikovia technológií a auto-moto športu dočkali upresnenia akcie pod záštitou Electric Production Car Series – EPCS. Informácie, ktoré boli nedávno zverejnené stránkou Electric GT , prezdrádzajú väčšinu dátumov a lokalít, na ktorých sa dané preteky uskutočnia. Prvé a takisto druhé preteky by sa teda mali uskutočniť 3. -4.  novembra na španielskom okruhu v Jereze. Úvod sezóny predstavuje dokopy 10 pretekárskych eventov počas 8 podujatí. Súťažiaci sa vo svojich upravených Modeloch S posnažia o získanie titulu na 6 známych európskych okruhoch. V rozpisovej tabuľke tak nájdeme okrem Jerezu aj ikonické okruhy ako Nürburgring v Nemecku, Silverstone situovaný vo Veľkej Británii alebo francúzsky Paul Ricard. Ostávajúce dve lokality, ktoré nás zavedú mimo európsky kontinent sú zatiaľ neznáme. Ohlásené by mali byť  ešte v pirebehu roka 2018. Kompletný rozpis doteraz známych lokalít nájdete na začiatku nižšie uvedenej galérie.

 

Pretekársky špeciál Modelu S od Tesly s označením EGT 2.0 disponuje výkonom elektromotora 585 KW a akceleráciou z 0 na 100 km/h, ktorá sa pohybuje okolo 2,1 sekundy. Predný náhon bol nahradený náhonom všetkých štyroch kolies a vozidlo bolo odľahčených o neuveriteľných 500 kg. Upravený špeciál vychádza z Modelu S P100D, ktorý musel byť následne prispôsobený podmienkam okruhových pretekov.

Podujatia organizované Electric GT so sebou prinesú aj rôzne sprievodné eventy.  Na svoje si prídu aj fanúšikovia inovácií, či už z dielne spoločnosti Tesla, alebo rozličných hráčov na poli zelenách technológií. Súčasťou eventu bude festival technológií venovaný trvalej udržateľnosti, možnosť vyskúšať si preteky v elektrických motokárach (eKarting) ale aj virtuálny šampionát zameraný na eSport komunitu.

Tesla
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější