Zavřít reklamu

V nizozemském městě Schiedam ztroskotal v 400 metrů dlouhém kanálu Korte Haven elektromobil Tesla Model X poté, co po zařazení špatné rychlosti řidič již nestihl zareagovat. O incidentu informoval na YouTube kanál Flashphoto NL. Na místo byla záhy povolána ambulance, řidič vozu ale odmítl jakákoli lékařská ošetření. Celá událost se stala v pondělí. Jak je vidět na fotografiích, automobil sjel do kanálu, chvíli se vznášel na hladině, poté klesl a v určitém momentu otevřel svá dveře Falcon Wing. Auto bylo z kanálu vyproštěno pomocí jeřábu.

Není to první případ, kdy se kolemjdoucím naskytl pohled na „utopenou“ Teslu. Před pár týdny sjel zloděj s Teslou model S do řeky v kanadském Langley. Případ byl velmi kuriózní, neboť policisté uvedli, že pachatel nechal na předním sedadle velký pytel cibule, která poslouží jako důkazní materiál. Policisté zde ale došli k zajímavému závěru. Automobil k břehu městečka Langley údajně doplaval. Automobily Tesla se kvůli sledování GPS moc neoplácí krást. Zloději s autem pluli po řece a nejspíše nevěděli, jak sledování automobilu vypnout, proto jej úmyslně shodili do řeky.

Sám generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk v roce 2016 zveřejnil na Twitteru zprávu, že Tesla zvládne po nějakou dobu fungovat jako člun. Podle Muska jsou hnací pohony, elektronika a baterie zcela utěsněny a přežijí tedy krátké setkání s vodou. Pokud se vám tedy podaří elektromobil od Tesly utopit, starosti z toho, že byste dostali například ránu elektrickým proudem, mít nemusíte. Zajímavé je i automatické otevření dveří, které jsme nastínili v prvním odstavci. Ty by se totiž měly při podobném incidentu otevřít poměrně rychle, čímž by automobil zachránil posádce de facto život. Otřeseným pasažérům by totiž stačilo jen odepnout pásy a vyplavat.

Tento technologický vizionář několikrát prohlásil, že je fanouškem konceptu „plavajících“ vozů.Jeho náklonost k takovým autům dokazuje i účast na dražbě, kde byl k vydražení Lotus Espirit z filmu Agent, který mě miloval ze ságy Jamese Bonda. Auto zakoupil v září roku 2013 za necelý milion dolarů. Musk po nákupu neskrýval svá nadšení, vzpomínal na doby, kdy se jako dítě v Jihoafrické republice díval na Jamese Bonda a toužil po jeho Lotusu. Jediná vada na jeho novém autě byla ta, že se po stisknutí tlačítka neměnilo na ponorku jako ve filmu. Poté dodal, že se pokusí v budoucnu vytvořit podobnou verzi vozidla s pohonem Tesly.

Video Tesly Modelu X v nizozemském Schiedamu

Model-X-sinks-dutch-canal-3
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

 

Související články

Dnes nejčtenější