Zavřít reklamu

CEO společnosti Apple, Tim Cook, se minulý měsíc zúčastnil vzdělávací technické přednášky Applu v Chicagu, na které se rozpovídal o, pro mnoho z nás, naprosto nepředstavitelném nápadu, na který se ho dotázal jeden z přítomných. A to sloučit Mac a iPad do jednoho zařízení. Dle jeho slov se k této myšlence staví dost negativně. Ostatně potvrzoval svá slova z roku 2015, že Apple takové hybridní zařízení uvést nehodlá.

„Nevěřím, že by to mělo užitek. Oba jsou to neuvěřitelné stroje a dělají dobře přesně to, pro co byly navrženy. Pokud bychom je chtěli sloučit do jednoho produktu, museli bychom dělat kompromisy. Poskytujeme lidem úžasné technologie, které jim pomůžou změnit svět a dají možnost projevit vášeň a kreativitu,“ nechal se Cook slyšet pro portál The Sidney Morning Herald a pokračoval: „Já používám v práci Mac, iPad mám na doma a cestování. Všechno používám a všechno miluji. Musíme se snažit dělat věci, které by tyhle dva stroje v jednom nikdy nezvládly. Proto se snažíme dělat nejlepší tablet na světě a Mac.“

Z těchto slov je tedy jasné, že Mac i iPad i nadále zůstanou odlišnými produkty. Pokud Apple něco míní nadále vylepšovat, je to spojitost napříč všemi platformami. Takřka před čtyřmi lety představil funkci Handoff, která pomáhá překlenout propast mezi zařízeními značky Apple. A je jedno, zda jde o iPhone, Mac, iPad nebo Apple Watch. Věci by se mohly posunout i o kus dále s příchodem iOS 12 a MacOS 10.14. Již delší dobu se totiž spekuluje o tom, že Apple připravuje podporu univerzálních aplikací, které bude možné spustit jak na systému iOS, tak i na macOS. Touto novinkou by Apple ušetřil práci mnohým vývojářům, kteří by již nemuseli pracovat na dvou verzích jedné aplikace. Velkým přínosem by však tato novinka byla i pro samotné zákazníky, kteří by si nemuseli zvykat na rozdílné ovládání dvou aplikací a navíc by se dočkali počítačových verzí aplikací typu Messenger či Instagram, které lze nyní nahradit pouze skrze různé alternativy.

 

ipad mac fb

Dnes nejčtenější

.