Zavřít reklamu

Poté, co se v tomto týdnu opět objevily náznaky příchodu druhé generace velmi oblíbeného iPhonu SE, upírá mnoho jablečných fanoušků svou pozornost právě tímto směrem. Není se však čemu divit. Mnoho zákazníků Applu se totiž se zakulaceným designem a nekompaktními rozměry, se kterými jako první přišel iPhone 6, doposud nesmířilo a hranatý design iPhonů 5, 5s a SE označují ve spojení se 4” displejem za ztělesnění ideálního smartphonu. Přidrží se tedy Apple i u iPhonu SE 2 těchto rozměrů?

Podle zdrojů japonského portálu Mac Otakara, který lze označit za poměrně věrohodný, tomu tak skutečně bude. Dočkat bychom se totiž opět měli telefonu ve stejné kompaktní velikosti, kterou se chlubí i iPhone SE, přičemž se jako velmi pravděpodobný jeví i shodný poměr displeje ke zbytku těla. Apple též u nového “es éčka” ponechá klasické domovské tlačítko s technologií Touch ID, která se ve světě stále těší velké oblibě. 

Sbohem, Jacku

Změny se však dočká spodní strana telefonu, kterou zdobí krom Lightning konektoru i klasický 3,5mm jack pro zapojení sluchátek či jiného konektoru pro hudbu. Ten by měl totiž z druhé generace iPhonu SE zmizet. Pokud je toto tvrzení pravdivé, od září tohoto roku už v nabídce Applu nenajdeme telefon, který by jack konektorem disponoval. Nynější modely SE totiž nahradí nové bez jacku a iPhony 6s přepustí v nabídce místo iPhonům 7, které též jackem nedisponují. 

Ničeho podobného se podle zdrojů nedočkáme:

Velmi zajímavým upgradem by mělo být použití procesoru A10 Fusion, který nyní tepe v iPhonech 7 a 7 Plus. Je tedy jasné, že o výkon by tento drobeček díky takto silným procesorům nouzi rozhodně neměl. Potěšit by nás pak měla i podpora bezdrátového nabíjení, se kterou jsou spojená skleněná záda telefonu.

Těžko v tuto chvíli říci, zda jsou tyto parametry skutečné a zda se podobného smartphonu za pár týdnů dočkáme. Pokud by tomu tak však bylo, zlobit se rozhodně nebudeme. Nechme se tedy překvapit. Ostatně, představit by se světu měl již příští měsíc.

maxresdefault

 

Dnes nejčtenější

.