Zavřít reklamu

Milovníci kompaktních iPhonů, můžete začít jásat. Poté, co se v minulých týdnech objevily na světle světa informace, které příchod druhé generace iPhonu SE na střídačku potvrzovaly a vyvracely, totiž zveřejnil před malou chvílí jeden francouzský portál záznam z databáze, který příchod iPhonu SE 2 opět potvrzuje. V databázi Eurasijské ekonomické komise, která zaštiťuje některé eurasijské státy, se totiž objevilo hned několik neohlášených iPhonů, které by mohly být právě vymodlenými iPhony SE.

V databázi, která v minulosti odhalila například příchod bezdrátových sluchátek AirPods, nové MacBooky, iPhone 7 či nové iPady, se objevila zmínka o “chytrých telefonech se systémem iOS 11”. Pokud bychom se pak ohlédli do minulosti, zjistili bychom, že se v databázi objevují první zmínky o chystaných produktech zhruba měsíc až dva před jejich uvedením na trh. Jelikož byl záznam do databáze zanesen teprve včera, mohli bychom se nového iPhonu dočkat zhruba v půli května či později. V úvahu tak připadá buďto představení skrze tiskovou zprávu, což by pro Apple nebylo nic neobvyklého, nebo o poznání slavnostnější představení na pódiu při WWDC, která se koná na začátku června. Tato konference je sice zaměřena především na softwarové novinky, minulý rok nám však Apple potvrdil, že se na ní hardwary představovat skutečně nebojí. Poprvé jsme tam totiž mohli vidět například 10,5” iPad Pro, HomePod či nadupaný iMac Pro. 

Takto by mohl iPhone SE 2 vypadat:

iPhone SE 2 na obzoru?

Ačkoliv nevíme, o jaký iPhone by se mohlo jednat, jako nejpravděpodobnější varianta se jeví právě příchod iPhonu SE2. Je totiž krajně nepravděpodobné, že by Apple své vlajkové lodě představil již příští či popříští měsíc, čímž by porušil svou zářijovou tradici. Brzkému příchodu vlajkových lodí nehraje do karet ani fakt, že se má jednat o iPhone s iOS 11. Právě vlajkové lodě však zpravidla startují s nejnovějším iOS, tedy pro letošek s iOS 12. 

Těžko v tuto chvíli říci, jakého upragu se nové “es éčko” dočká. Mnoho zpráv z minulých týdnů však hovoří o tom, že u něj Apple “jen” upgraduje “vnitřnosti”, aby byl tento drobeček i dalších pár let konkurenceschopný. Pokud však doufáte, že u něj Apple zvolí OLED displej, skleněná záda či bezdrátové nabíjení, nejspíše vás budeme muset zklamat. Dá se totiž předpokládat, že se iPhone SE2 stane opět jakýmsi “entry” modelem, který se bude snažit krom výkonu a designu zaujmout také cenou. Ta by však samozřejmě po určitých inovacích vystřelila raketově vzhůru. 

Něčeho podobného se s největší pravděpodobností bohužel nedočkáme: 

Nechme se tedy překvapit, zda je záznam z této databáze skutečně předvojem představení kompaktního iPhonu SE2. Stoprocentně počítat byste s ním sice zatím neměli, šance na jeho příchod je však poměrně velká. Tím spíš, když po něm prahne opravdu značná část jablečných uživatelů. Jasno ale budeme mít až v následujících týdnech či měsících. 

iPhone SE 2 Concept
Zdroj: iDesigner

Související články

Dnes nejčtenější