iStores.sk
iStores.sk
", ?>

Podívejte se na fantastické 3D záběry z vesmíru v doprovodu kosmonautů z ISS

Záběry z vesmíru jsou úchvatné za všech okolností. Díky pokročilým technologiím lze zážitek z pozorování vesmíru posunout na zcela novou úroveň – uživatelé, kteří si vyzkoušeli „pobyt“ ve vesmíru v rámci virtuální reality, by mohli vyprávět. Dosud se ale jednalo o uměle vytvořené prostředí. National Geographic dnes přišel s VR záběry z autentického prostředí mezinárodní vesmírné stanice.

National Geographic dnes zveřejnil historicky vůbec první autentické 3D VR videozáběry, natáčené ve vesmíru. Na videu můžeme vidět jak vnitřek, tak i vnější okolí mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Díky National Geographic se tak dnes k široké veřejnosti dostaly záběry z pohledu, který byl dosud dopřán jen hrstce vyvolených jedinců. Úchvatné video vzniklo ve spolupráci společností National Geographic a Humaneyes Technologies pro účely použití v televizním pořadu „Neobyčejná planeta“. Jedná se o dokumentární sérii, která je zaměřená na vyprávění o planetě Zemi z pohledu astronautů.

Záběry vesmíru ve virtuální realitě pochopitelně nejsou žádnou novinkou. VR zážitky, jako je třeba BBC’c Home: A VR Spacewalk, díky kterým si hráči mohli vyzkoušet roli astronauta ve vesmíru, se mezi uživateli těší veliké popularitě. Tentokrát se ale jedná o vůbec první případ, kdy byly pro virtuální realitu použity skutečné záběry z mezinárodní vesmírné stanice.

Dosavadní VR aplikace byly pečlivě vytvořeny za použití vysoce kvalitních grafických programů, díky čemuž byly stejně realistické a úchvatné, jako kdyby se jednalo o autentické záběry. Fakt, že se jedná o reálnou stopáž z vesmíru, dodává VR videu z produkce National Geographic a Humaneyes Technologies výrazně na přidané hodnotě. Video bylo natočeno za použití VR kamery Vuze. Ta byla pro astronauty podle generálního ředitele Humaneyes Technologies Shahara Bin-Nuna „perfektním společníkem“ pro natáčení: „Jsme opravdu nadšeni, že Vuze VR Camera prošla všemi potřebnými testy pro použití ve vesmíru,“ uvedl. „Jedná se opravdu o příležitost, kterou člověk dostane jen jednou za život. O příležitost předvést ryzí, pohlcující zkušenost, kterou kamera vytváří, a umožnit tak divákům cítit se, jako by oni sami byli na mezinárodní vesmírné stanici.“

Video z National Geographic si pochopitelně můžete pustit na jakémkoliv zařízení, nejlepší zážitek ze sledování vám ale zajistí opravdu kvalitní headset pro virtuální realitu. Záznam lze přehrát na headsetech Oculus Rift, HTC Vive, Gear VR, Windows Mixed Reality a dalších populárních zařízeních.

Zbytek záběrů z mezinárodní vesmírné stanice bude oficiálně veřejnosti představen v závěrečné epizodě pořadu „Neobyčejná planeta“ na stanici National Geographic.

Leitz
Vstoupit do diskuze (1)

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Další články

Vyhlášení 3. kola LsA fotosoutěže o Apple Watch a Xtorm Power Case
Apple si může oddychnout. Dovozní cla na výrobky z Číny, které USA zavádí, jej nezasáhnou
Jak může umělá inteligence pomoci s výzkumem mimozemského života?
Tesla Model 3
Elon Musk má další důvod k radosti. Jeho Tesla dosáhla dalšího důležitého milníku
Díky rozšířené realitě od Applu bychom mohli být v budoucnu daleko lepšími řidiči
Příběh o tom, jak vznikalo nynější ikonické logo Applu
Jak to chodí v Apple Storech? 3 bývalí zaměstnanci prozradili své nejkurióznější příhody
9 produktů, u kterých neuvěříte, že je vyrobil Apple
Řídicí jednotka médií Tesly S a X se dočká díky softwarové aktualizaci výrazného zrychlení
facebook-icon
Facebook odkládá kvůli aféře s únikem dat představení vlastního chytrého reproduktoru
Google se snaží předehnat Apple. Jen pár hodin před představením nového ePadu ukázal vlastní tablet určený studentům
facebook-icon
Aplikace Facebook pro Android sbírá data o volání a zprávách uživatelů
Elon Musk si mne ruce. Další významná kurýrní společnost začne využívat jeho elektrokamiony
foxconn-icon
Foxconn koupil populárního výrobce příslušenství Belkin
Vylepšete svou chytrou domácnost s těmito doplňky od Koogeek
Příběh o tom, jak vznikaly nejikoničtější zvuky jablečných produktů
Zábava na celé odpoledne aneb jak se mění tělo a displej iPhonu 6 Plus
Prohlédněte si ty nejzajímavější produkty od Applu, o jejichž existenci jste neměli ani tušení