Zavřít reklamu

Před týdnem jsme vás informovali o tom, že majitelé loňských iPhonů 8 si začali stěžovat na to, že po aktualizaci na iOS 11.3 jim přestala fungovat dotyková obrazovka. Ovšem všechny zákazníky, u nichž se objevily dané problémy, spojuje jedna věc. Výměnu rozbitého displeje provedli v neautorizovaném servisu.

Další uživatelé zase po updatu na iOS 11.3 mají problém s automatickým jasem a True Tone funkcí na iPhonech 8, 8 Plus a X. Potom ještě funkce Kondice baterie nepodporuje baterie vyměněné v neautorizovaných servisech.

Pravděpodobně se domníváte, že Apple chce touto cestou docílit toho, aby si nechávali zákazníci vyměnit displeje a baterie v autorizovaných servisech. Ovšem podle společnosti iFixit se jedná spíše pouze o softwarové chyby.

Jakmile se objeví podobné problémy, všichni se vždy shodují na tom, že se Apple snaží odstavit zařízení opravovaná třetími stranami. Před zhruba dvěma lety chyba Error 53 způsobila, že přestal na iPhonech fungovat Home Button, který vyměnil neautorizovaný servis. Navíc s podobným problémem s dotykovým displejem se potýkali v loňském roce i majitelé iPhonů 7. V obou případech však cupertinská společnost odstranila problémy v následujících aktualizacích. Společnost iFixit si myslí, že podobný scénář nastal i v letošním roce, a tak podle ní problémy zmizí po další aktualizaci systému.

„Zjistili jsme problém s komunikací mezi bateriemi a systémem iOS 11 a v blízké budoucnosti budeme moci nabízet baterie, které plně podporují funkci Kondice baterie,“ uvedl iFixit k problémům s bateriemi.

Apple nemá důvod, aby zakázal náhradní díly třetích stran, i když varuje uživatele, že by měli jablečná zařízení svěřit spíše do rukou autorizovaných servisů. Apple však není schopen testovat všechny náhradní díly před zveřejněním aktualizace, což znamená, že problémy budou do okamžiku, než na ně společnost narazí.

Objevily se i u vás nějaké problémy po přechodu na iOS 11.3?

iPhone 8 taptic engine teardown inside
Zdroj: iFixit

Související články

Dnes nejčtenější