Zavřít reklamu

Apple představil před pár dny červenou verzi svých iPhonů 8 a 8 Plus, čímž potvrdil některé spekulace z posledních dní, kdy se o (PRODUCT) RED edici hovořilo poměrně hodně. Krom této edice se však ve světě mluvilo i o příchodu zlatého iPhonu X, který potvrdil i leaker Ben Geskin, kterého můžete znát například z minulého roku díky jeho odhalování tajemství o iPhonu X. Zlaté edice jsme se však nakonec bohužel nedočkali a je velmi pravděpodobné, že u první generace iPhonu X ani v nejbližších měsících nedočkáme. Na internetu se však objevily velmi zajímavé fotografie, které jeho existenci potvrzují.

Tyto fotografie zveřejnil nedávno Geskin:

Fotografie zlatého iPhonu X zveřejnila Federální komise pro komunikaci, kterou nejspíš znáte pod zkratkou FCC. Ačkoliv vznikly fotografie již v září či říjnu loňského roku, komise je mohla zveřejnit až nyní. Skončila totiž 180denní lhůta, po kterou musela držet fotografie v utajení. Při pohledu na přístroj samotný si ihned všimneme zlatého odstínu skleněné zadní strany, který je velmi podobný loňskému modelu iPhonu 8. Boční strany jsou z nerezové oceli také ve zlatém odstínu.

Zajímavostí je, že na poznámkách k fotografiím se píše o LCD displeji, kdežto iPhone X disponuje OLED displejem. Dokumentace dále naznačuje, že tento konkrétní iPhone má označení modelu „A1903“. Existující modely iPhonu X mají označení „A1865“, „A1901“ a „A1902“. Je tedy teoreticky možné, se Apple přemýšlel o představení verze s LCD displejem již před rokem. Vyloučit však samozřejmě nemůžeme ani prostou chybu v popisku.

V loňském roce se dlouho spekulovalo o představení iPhonu X ve zlaté barvě, bohužel se tak ale nestalo. Dle spekulací se při výrobě zlatého odstínu objevily problémy, které Apple nedokázal včas a dobře vyřešit. Očekává se tak, že to se zlatou barvou zkusí letos. iPhonu X by totiž bez debat náramně slušela.

Gold-iPhone
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější