Loňským iPhonům přestává po výměně displeje v neautorizovaném servisu fungovat automatický jas

V úterý jsme vás informovali o poměrně zajímavém problému, který nastává při výměně displeje u iPhonu 8 či 8 Plus. Na internetu se totiž začaly objevovat zprávy o tom, že po výměně rozbitého displeje “osmiček” v neautorizovaném servisu za nový přestává displej fungovat. Telefon je tak prakticky k ničemu. Zajímavé však je hlavně to, že tento problém začali uživatelé hlásit až po vydání aktualizace iOS 11.3. Do té doby totiž žádný problém nepociťovali. Ačkoliv v tuto chvíli nevíme, zda se tento problém týká skutečně všech uživatelů, kteří při výměně displeje zvolili neautorizovaný servis, zdá se, že se na světě objevil další obdobný problém. V hlavní roli jsou pak opět neautorizované servisy.

Portál Engadget si všiml dalšího problému, který po výměně displeje v neautorizovaném servise nastává. Tentokrát se však netýká jen “osmiček”, ale i prémiového iPhonu X. Pokud totiž u jednoho z těchto telefonů zvolíte výměnu displeje v neautorizovaném servise, vystavujete se velkému riziku, že se vám telefon vrátí s nefunkční automatickou úpravou jasu, což může být hlavně u OLED displeje iPhonu X velký problém. Je však zajímavé, že se tento problém objevuje jak u telefonů s iOS 11.1, tak i s iOS 11.2 a iOS 11.3. Podle neautorizovaného anonymního servisu, který se vyjádřil k problému portálu AppleInsider, se tento problém z jeho vlastních zkušeností týká zhruba jednoho ze tří opravených kusů. 

Zvláště u OLED displeje iPhonu X může být nefunkční automatický jas velký problém. Výrazně se tím totiž zvýší riziko vypalování displeje:

Těžko v tuto chvíli říci, zda se jedná o softwarovou chybu či je tato “novinka” zbraní Applu proti neautorizovaným servisům. Je totiž jasné, že právě ty jablečná společnost k opravám svých zařízení svým zákazníkům doporučuje. Ceny v autorizovaných servisech jsou však vyšší než v servisech neautorizovaných a proto je mnozí zákazníci odmítají s vidinou ušetření peněz. Pokud by však Apple skutečně toto opatření zavedl schválně, znamenalo by to pro mnohé neautorizované servisy tvrdý direkt. Už podle včerejší zprávy o nefunkčních displejích je totiž jasné, že si mnohé z nich (minimálně těch v USA) opravy iPhonů rozmýšlejí. Na druhou stranu však zatím nemá cenu malovat čerta na zeď, jelikož se k celému tématu zatím ani sám Apple nevyjádřil a je skutečně možné, že veškeré podobné problémy vyřeší drobnou aktualizací softwaru. 

|
9
Leitz

Diskuze

  Pavel Truhan

  Také mi nefunguje, když jsem měnil displej. iP 5s

  Reagovat

  Regulace jasu nefunguje vůbec nebo ruční ano a automatická ne? Pokud ruční funguje a automatická stavkuje, bude problém ve špatně usazeném senzoru v horní části displeje. Nové displeje nemají osazenou aretaci a ta se musí přendat že starého displeje. Pokud se jen trochu nepřesně přilepí, senzor je pak umístěn mimo průhled vedle sluchátka a nefunguje to.

  Reagovat

  na iOS 10.3.3 mi automaticky jas fungoval na Ip7 uplně v pohode po přechodu na iOS 11.3 mi jen vystoupa nahoru ale dolu už se nesníží at je tma jakakoliv :/ ..Aktualizoval jsem přes PC čistou instalaci

  Reagovat

  Mám tento problém u Ip6, kde mi podle mě (nepamatuji si kdy jsem to zaregistrovala přesně) po výměně prasklého skla displeje v neautorizovaném servisu z nastavení zmizela položka automatický jas (ano hledám ji v tom přizpůsobení displeje, jak je nově). Myslíte, že to bude tou výměnou?

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz