Zavřít reklamu

Facebook prožívá v poslední době doslova noční můru. Ve spojitosti s celosvětově probíranou kazou, kdy největší sociální síť poskytla pro politické účely údaje o desítkách milionů uživatelů firmě Cambridge Analytica, se totiž především na Twitteru rozjela protikampaň #deletefacebook, k jejíž podpoře se přihlásil například i spoluzakladatel WhatsAppu. Nyní ale přilila pořádnou dávku oleje do ohně jedna z nejznámějších osobností současnosti Elon Musk, který z Facebooku smazal nejenom svůj vlastní účet, ale také profily svých největších firem Tesla a SpaceX.

Obě stránky přitom na Facebooku měly významný dosah a více než 2,6 milionů fanoušků. Ani to však Muskovi nezabránilo, aby se rozhodl k jejich celkem spontánnímu odstranění. Vizionář by totiž sám od sebe profily nejspíš ani nesmazal, byl však na Twitteru vyzván, že pokud je skutečný chlap, tak smaže profil SpaceX. Musk odvětil, že o jeho existenci stejně neměl tušení a že ho smaže. Vzápětí se ho jiný fanoušek zeptal, zda odstraní i profil Tesly. Na to Musk odvětil, že stejně vypadá nudně a že ho vymaže také. Jako třešničku na dortu si nechal svůj vlastní profil, který taktéž z největší sociální sítě zmizel.

Elon Musk přitom původně reagoval na tweet spoluzakladatele chatovací aplikace WhatsApp Briana Actona, který před pár dny napsal, že je čas smazat Facebook. CEO společností Tesla a SpaceX na tweet v pátek zareagoval s předstíranou nevědomostí, konkrétně větou „Co je Facebook?“ Právě v reakci na jeho otázku ho fanoušci začali vyzývat ke smazání oficiálních profilů, což možná byl Muskův plán, jak získat pozornost. To se mu ostatně i povedlo. Nicméně svým slibům dostál a všechny profily smazal.

Elon-Musk-facebook-936195

Související články

Dnes nejčtenější

.