Kampaň #deletefacebook nabírá na síle. Elon Musk smazal vlastní účet i profily Tesly a SpaceX

Facebook prožívá v poslední době doslova noční můru. Ve spojitosti s celosvětově probíranou kazou, kdy největší sociální síť poskytla pro politické účely údaje o desítkách milionů uživatelů firmě Cambridge Analytica, se totiž především na Twitteru rozjela protikampaň #deletefacebook, k jejíž podpoře se přihlásil například i spoluzakladatel WhatsAppu. Nyní ale přilila pořádnou dávku oleje do ohně jedna z nejznámějších osobností současnosti Elon Musk, který z Facebooku smazal nejenom svůj vlastní účet, ale také profily svých největších firem Tesla a SpaceX.

Obě stránky přitom na Facebooku měly významný dosah a více než 2,6 milionů fanoušků. Ani to však Muskovi nezabránilo, aby se rozhodl k jejich celkem spontánnímu odstranění. Vizionář by totiž sám od sebe profily nejspíš ani nesmazal, byl však na Twitteru vyzván, že pokud je skutečný chlap, tak smaže profil SpaceX. Musk odvětil, že o jeho existenci stejně neměl tušení a že ho smaže. Vzápětí se ho jiný fanoušek zeptal, zda odstraní i profil Tesly. Na to Musk odvětil, že stejně vypadá nudně a že ho vymaže také. Jako třešničku na dortu si nechal svůj vlastní profil, který taktéž z největší sociální sítě zmizel.

Elon Musk přitom původně reagoval na tweet spoluzakladatele chatovací aplikace WhatsApp Briana Actona, který před pár dny napsal, že je čas smazat Facebook. CEO společností Tesla a SpaceX na tweet v pátek zareagoval s předstíranou nevědomostí, konkrétně větou „Co je Facebook?“ Právě v reakci na jeho otázku ho fanoušci začali vyzývat ke smazání oficiálních profilů, což možná byl Muskův plán, jak získat pozornost. To se mu ostatně i povedlo. Nicméně svým slibům dostál a všechny profily smazal.

|
27
Leitz

Diskuze

  Pat Rick

  Olej do ohně? Co je to za frázi??

  Reagovat
  Radim Macoszek

  Když bude slušná alternativa tak proč ne. Ale žádná není.

  Reagovat
  Letem světem Applem

  Chilli Lam To jsme upřímně příliš nepochopil ten váš komentář, všiml jste si že články píšeme na náš web a nikoli FB? A mimochodem FB není ani v první pětce zdrojů našich návštěv…

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz