iStores.sk
iStores.sk

Vláda schválila návrh zákona, který povolí využívání Facebooku v Česku až od 15 let

Ačkoliv se dnes na Facebooku často vyskytují malé děti, podle podmínek sociální sítě se na něj může zaregistrovat každý, komu bylo minimálně 13 let. Vláda v ČR však schválila nový návrh zákona, který tuto věkovou hranici posouvá na 15 let. Mladší děti si jej budou moci založit pouze se souhlasem rodičů. Pochopitelně se tento zákon však nevztahuje jen na Facebook, ale i na ostatní sociální sítě. Ačkoliv musí tento zákon schválit poslanecká sněmovna, dá se jeho přijetí očekávat.

Obejít tento zákon je ovšem pro děti velmi snadné, účelem je však především udělení odpovědnosti rodičům. Ty by měl tento zákon motivovat k tomu, aby více kontrolovali aktivity dětí na internetu. Na Slovensku byla nedávno věková hranice také zvednuta, ale až na šestnáct let.

Zdroj:CT

Leitz
Vstoupit do diskuze (23)

Diskuze

  Michal Hadwiger

  A jak se to bude kontrolovat? 😀

  David Drobný

  Tohle se kontrolovat nedá, je to nevymahatelné. To by už při registraci musel FB ověřovat identitu například scannem občanky, což se nestane.

  Michal Hadwiger

  Miroslav Hoot Zuska No na to jsem přišel taky 😀 ale jak donutit Facebook at to změní zrovna u nás a jak to kdo bude kontrolovat.

  Filip Flajšar

  Tady nejde o kontrolování. Jde o to, aby hodili na rodiče zodpovědnost za chování toho dítěte na fb.

  Hodili zodpovednost… 🙂 Rodice jsou za sve deti zodpovedne. A je uplne jedno zda v realu nebo na fb.

  Marge Jančíková

  Začínám se v tom fakt ztrácet, tož vystupovat na demonstracích možou klidně i ve 12, ale na fb ne, to už je úplná Amerika tady 😁

  David Rusnok

  takhle na to ty děcka budou čekat // až budu mít 15, budu mít facebook …. HURÁÁ !! // vubec tím nic nemění, naopak tomu dali větší HODNOTNOST…. a vždy přece záleží na rodičích, tak že…. každé chytré dítě, si to bude umět zařídit…………

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek