Zavřít reklamu

Kdybych se vás zeptal, jaká je vaše vysněná práce, vsadím se, že mnoho z vás mi odpoví, že ta v Applu. Vůbec bych se vám však nedivil. Podílet se na chodu kalifornského giganta a být alespoň malou součástí zrodu nových technologií, které mohou ovládnout celý svět, musí být totiž opravdu úžasné. A jak se zdá, tento sen sní opravdová spousta lidí.

Společnost LinkedIn sestavila z dat, která získala díky uživatelům své sítě, opravdu zajímavý žebříček, který ukazuje o práci v jakých společností je v USA největší zájem. Asi vás nepřekvapí, že se Apple umístil v tomto žebříčku poměrně vysoko, konkrétně na 6. pozici. Apple předběhl jen Amazon, Alphabet, Facebook, Salesforce a Tesla.

První dvacítka nejžádanějších společností podle LinkedIn:

  1. Amazon
  2. Alphabet
  3. Facebook
  4. Salesforce
  5. Tesla
  6. Apple
  7. NBCUniversal
  8. The Walt Disney Company
  9. Oracle
  10. Netflix
  11. Spotify
  12. Uber
  13. McKinsey & Company
  14. Adobe
  15. Airbnb
  16. Time Warner Inc.
  17. Dell Technologies
  18. JPMorgan Chase & Co.
  19. LVMH
  20. IBM

A čím si vlastně Apple přízeň svých zaměstnanců zasloužil? Především spoustou zajímavých benefitů. Apple pro ně totiž krom spousty různých akcí má i 25% slevu na své produkty či 18týdenní placenou mateřskou dovolenou pro maminky a šestitýdenní pro novopečené tatínky. Když k tomu navíc přičteme prestiž, kterou Apple ve světě má, dostaneme skutečně místo, na kterém by rád pracoval téměř každý, minimálně tedy v USA.

A co vy? Dokážete si práci v Applu představit, nebo vás tato idea příliš neláká a raději si o něm jen denně přečtete několik zajímavostí na MacBooku či iPhonu?

apple-employee-fb
Zdroj: Apple

Zdroj: macrumors

Související články

Dnes nejčtenější