Zavřít reklamu

Pravidelní čtenáři našeho serveru produkty od společnosti iMyFone zcela jistě znají. Během posledních několika měsíců se tu objevilo hned několik recenzí na několik různých produktů. Dnes se podíváme na další, konkrétně půjde o iMyFone D-Port Pro. Klasický D-Port jsme tu recenzovali v loňském roce (původní text si můžete přečíst zde), jednalo se však o klasickou verzi. Varianta Pro disponuje několika funkcemi navíc a právě na ty se dnes primárně podíváme.

D-Port Pro si zachoval všechny funkce své jednodušší verze, program tedy stále funguje primárně jako nástroj pro zálohu i extrakci dat z vašeho iOS zařízení. Stejně jako případě předchozí verze je možné extrahovat vybraná data z několika různých zdrojů, ať už jde o vytěžení z připojeného zařízení, ze zálohy iTunes či ze zálohy uložené na iCloud účtu. Na výběr je opravdu velké množství dat, které si můžete „vytáhnout“. Od zpráv, přes kontakty, historii komunikačních aplikací, multimédia, poznámky, připomínky, kalendáře, kontakty a mnoho dalšího. Postup je stejný jako v případě běžné verze.

Co je v případě verze Pro nového je schopnost provádět obnovu zařízení, které je nějakým způsobem poškozené. D-Port Pro nabízí funkci Restore, která dokáže využít nějakou formu zálohy vašeho iOS zařízení, ať už jde o lokální zálohu z iTunes či síťovou z iCloudu. Za pomocí tohoto nástroje si tak můžete leckdy opravit telefon, který z nějakého důvodu nereaguje vinou poškozeného softwaru. Kromě obnovy systému jako takového se autoři dušují tím, že program dokáže extrahovat i jiná data z poškozeného telefonu, zejména multimédia a podobné. To jsme však neměli možnost vyzkoušet.

Co se týče dostupnosti, stejně jako klasická varianta programu, je i iMyFone D-Port Pro k dispozici jak pro Windows, tak pro macOS. Cenově je Pro verze o něco dražší, než klasická. To se však dá, vzhledem k více funkcím, pochopit. Základní roční licence vázaná na jedno zařízení stojí 40 dolarů. Rodinná licence s neomezenou platností a možností využití na dvou až pěti zařízeních stojí 50 dolarů, Multi-user licence pro šest až deset zařízení (bez časového omezení) pak stojí 70 dolarů. Výše stojí jen licence pro byznys či speciální licence na míru, které se pohybují v řádu stovek dolarů a pro běžné uživatele nedávají příliš smysl.

Původní a klasická verze iMyFone D-Port je poměrně schopnou alternativou pro ty, kterým se nechce pracovat s iTunes. Myslím si, že tato verze musí stačit většině uživatelům. Pokud vám v ní však chybí pokročilejší možnosti selektivní obnovy, tento nedostatek je ve verzi Pro vyřešen. Stejně jako u všech produktů iMyFone i zde máte k dispozici zkušební trial verzi, v rámci které si můžete funkcionalitu aplikace (omezeně) vyzkoušet. Pokud program podobného ražení hledáte, trial si můžete vyzkoušet zde. Stejně tak si můžete projít detailnější popis jednotlivých funkcí, včetně návodů zde.

dport pro fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější