Zavřít reklamu

V dnešní recenzi se podíváme na souborového manažera, za kterým stojí společnost iMyPhone, která má ve svém portfóliu řadu doplňkových programů pro všechny majitele Apple zařízení. Ať už se jedná o kompletní řešení pro čištění zařízení, obnovu dat či extrakci dat. V dnešním testu se podíváme na iMyPhone D-Port iPhone Data Exporter. Jak již název napovídá, jedná se o program, který vám pomůže s kompletním exportem veškerých dat z vašeho iOS zařízení, ať už se jedná o iPhone, iPad nebo iPod. Pojďme se na následujících řádcích podívat, jak se s programem pracuje.

2017-05-05 (1)

D-Port iPhone Data Exporter je k dispozici jak pro Windows, tak pro macOS. Windows instalace má zhruba 30Mb a instalace jako taková trvá jen pár vteřin. Po prvním spuštění vás program požádá o vložení licence, nebo vyzkoušení 30 denního trialu, který je lehce omezený (viz galerie). U platebního modelu se na moment zastavíme. Základní licence je za 35 dolarů (s tím, že můžete získat slevu 5 dolarů za „like“ na Facebooku), která je permanentní a vázaná na jedno zařízení. Za 50 dolarů získáte 2-5 doživotních licencí a za 220 dolarů získáte tzv. business licenci, která je zcela neomezená a to jak časově, tak vzhledem k použitým zařízením. Výrobce poskytuje ještě různé výhodné balíčky, které kombinují několik různých programů. Kompletní nabídku si můžete prohlédnout zde.

Zpět k programu. Jak již padlo výše, instalace je velmi rychlá. My máme k dispozici review code, tudíž se budeme zabývat plnou verzí programu. Uživatelské rozhraní je velmi přehledné a nabízí v podstatě 3 základní funkce. První je export dat z iOS zařízení, druhou je extrakce dat ze zálohy v iTunes a třetí je extrakce dat ze zálohy v iCloudu.

Logicky se pojďme podívat na možnost první, tedy export dat přímo z vašeho iPhonu či iPadu. V první řadě si musíte vybrat, co vše chcete exportovat. Od zpráv či výpisu hovorů, přes komunikační aplikace třetích stran, veškerá multimédia, poznámky a připomínky, kalendář, historii a záložky v prohlížeči a tak dále (opět viz galerie). Po potvrzení výběru stačí jen připojit zařízení k počítači a je skoro hotovo. Pokud připojení proběhne v pořádku, stačí jen potvrdit skenování. Po jeho zahájení se vám zobrazí předpokládaný čas dokončení, který v mém případě činil 30 minut. Celý proces trvá podstatně rychleji, ve finále bude ovšem záležet na tom, z  jakého zařízení data exportujete a kolik toho vlastně je. Po exportu můžete se soubory dále manipulovat. Multimédia se ukládají ve výchozích formátech (místo uložení na disku můžete měnit dle potřeby), kontakty a spol. jdou exportovat jak v .xml, tak v .csv.

Tímto krokem je export hotový a data máte uložená ve svém počítači. Na stejném principu fungují další dvě funkce. Jediný rozdíl je zdroj vstupních dat, tedy buď záloha přímo z iCloudu, nebo soubory uložené lokálně, které vytváří záloha iTunes. V případě zálohy v iTunes nesmí být kryptovaná, jinak ji nebude program schopný rozšifrovat. Veškeré informace o iMyFone D-Port iPhone Data Exporter najdete zde.

Dnes nejčtenější

.