iStores.sk
iStores.sk

Recenze iMyFone D-Port iPhone Data Exporter – snadná záloha dat

V dnešní recenzi se podíváme na souborového manažera, za kterým stojí společnost iMyPhone, která má ve svém portfóliu řadu doplňkových programů pro všechny majitele Apple zařízení. Ať už se jedná o kompletní řešení pro čištění zařízení, obnovu dat či extrakci dat. V dnešním testu se podíváme na iMyPhone D-Port iPhone Data Exporter. Jak již název napovídá, jedná se o program, který vám pomůže s kompletním exportem veškerých dat z vašeho iOS zařízení, ať už se jedná o iPhone, iPad nebo iPod. Pojďme se na následujících řádcích podívat, jak se s programem pracuje.

2017-05-05 (1)

D-Port iPhone Data Exporter je k dispozici jak pro Windows, tak pro macOS. Windows instalace má zhruba 30Mb a instalace jako taková trvá jen pár vteřin. Po prvním spuštění vás program požádá o vložení licence, nebo vyzkoušení 30 denního trialu, který je lehce omezený (viz galerie). U platebního modelu se na moment zastavíme. Základní licence je za 35 dolarů (s tím, že můžete získat slevu 5 dolarů za „like“ na Facebooku), která je permanentní a vázaná na jedno zařízení. Za 50 dolarů získáte 2-5 doživotních licencí a za 220 dolarů získáte tzv. business licenci, která je zcela neomezená a to jak časově, tak vzhledem k použitým zařízením. Výrobce poskytuje ještě různé výhodné balíčky, které kombinují několik různých programů. Kompletní nabídku si můžete prohlédnout zde.

Zpět k programu. Jak již padlo výše, instalace je velmi rychlá. My máme k dispozici review code, tudíž se budeme zabývat plnou verzí programu. Uživatelské rozhraní je velmi přehledné a nabízí v podstatě 3 základní funkce. První je export dat z iOS zařízení, druhou je extrakce dat ze zálohy v iTunes a třetí je extrakce dat ze zálohy v iCloudu.

Logicky se pojďme podívat na možnost první, tedy export dat přímo z vašeho iPhonu či iPadu. V první řadě si musíte vybrat, co vše chcete exportovat. Od zpráv či výpisu hovorů, přes komunikační aplikace třetích stran, veškerá multimédia, poznámky a připomínky, kalendář, historii a záložky v prohlížeči a tak dále (opět viz galerie). Po potvrzení výběru stačí jen připojit zařízení k počítači a je skoro hotovo. Pokud připojení proběhne v pořádku, stačí jen potvrdit skenování. Po jeho zahájení se vám zobrazí předpokládaný čas dokončení, který v mém případě činil 30 minut. Celý proces trvá podstatně rychleji, ve finále bude ovšem záležet na tom, z  jakého zařízení data exportujete a kolik toho vlastně je. Po exportu můžete se soubory dále manipulovat. Multimédia se ukládají ve výchozích formátech (místo uložení na disku můžete měnit dle potřeby), kontakty a spol. jdou exportovat jak v .xml, tak v .csv.

Tímto krokem je export hotový a data máte uložená ve svém počítači. Na stejném principu fungují další dvě funkce. Jediný rozdíl je zdroj vstupních dat, tedy buď záloha přímo z iCloudu, nebo soubory uložené lokálně, které vytváří záloha iTunes. V případě zálohy v iTunes nesmí být kryptovaná, jinak ji nebude program schopný rozšifrovat. Veškeré informace o iMyFone D-Port iPhone Data Exporter najdete zde.

Leitz
Vstoupit do diskuze (4)

Diskuze

  Dobrý den,

  všem doporučuji si přečistí podmínky licence. Apple neposkytuje data svých uživatelů.
  Ale uživatel je může poskytovat sami díky takovýmto programům.

  Na to co program nabízí mi stačí iTunes.

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek