iStores.sk
iStores.sk

Apple Store ve Vídni ráno otevřel: byli jsme při tom a přinášíme rozsáhlou galerii!

Apple dnes přes v devět hodin a třicet minut otevřel brány svého nejnovějšího kamenného obchodu Apple Store. Ten vyrostl na jedné z nejznámějších vídeňských ulic Kärntner Straße mezi obchody světoznámých módních značek jako je Louis Vuitton, Chanel, Versace, Gucci, Hermés a mnoho dalších. Apple se v dané oblasti stává jediným prodejcem spotřební elektroniky a dále tak potvrzuje svoji snahu stát se co nejvíce fashion brandem, místo klasického IT brandu.

Vídeňský obchod je pro drtivou většinu obyvatel z ČR/SR nejbližší možností jak navštívit kamennou prodejnu společnosti Apple a řada fanoušků pojala dnešní ráno jako událost, na kterou se dorazila podívat osobně. Před obchodem se tak pohybovaly hloučky fanoušků mluvících česky a slovensky, kteří čekali již od časných ranních hodin. Samozřejmě se mezi nimi pohybovali také obyvatelé vídně a všudepřítomní asiaté se svými fotoaparáty. Apple dodržel termín otevření na minutu přesně a první zákazníci mohli vstoupit do nejnovější prodejny Apple Store přesně v 9:30 a to za bouřlivého potlesku zaměstnanců v typických modrých tričkách s logem Applu.

Samozřejmě jsme si tuto událost nemohli nechat ujít a tak se v galerii níže můžete podívat na fotografie z návštěvy zbrusu nového Apple Store, do které jsme se dostali jako jedni z prvních zákazníků a fanoušků po vystání opravdu neuvěřitelně dlouhé fronty, což nám zabralo zhruba dvě až tři hodiny. Podle našeho odhadu čekalo na otevření obchodu zhruba dva tisíce nadšenců. Samozřejmě dorazil i náš druhý magazín Jablíčkař.cz, na jehož fotogalerii se můžete podívat přímo zde. Pokud se do Vídně chystáte, pak je pro vás Apple Store otevřený každý všední den od 10:00 do 20:00, v sobotu pak od 9:30 do 18:00 a v neděli je stejně jako všechny ostatní rakouské obchody zavřený.

Při návštěvě nás zaujaly hned dvě zajímavé věci. První je platba přes speciální terminál, který lze popsat jako iPhone ve speciálním pouzdře, díky kterému lze platit například i kreditními kartami. Druhou zajímavou věcí je pak to, že se kurzy, které Apple pořádá ve svých obchodech, uskutečňují jak venku, tak i uvnitř. Například před malou chvílí jsme pozorovali malou skupinku zhruba deseti lidí, kteří pracovali s iPady Pro a zkoumali využití ARKitu.

Leitz
Vstoupit do diskuze (16)

Diskuze

  Oni majú v ponuke slúchadlá Apple In-Ear? Prečo nie sú v ponuke na Slovensku? Teda aspoň som ich nenašiel u nikoho. 🙁

  no, ty fotky jsou otřesný. :-).

  Budeme rádi když nám pošlete vaše, díky moc

  Roman, nebuď taká netýkavka. Musíš uznať, že napr. snímka 5 stojí za prd. K čomu je dobré odfotiť logo na priečelí obchodu 3x a k tomu kompozične nevhodne. Ľudia vyššie vyjadrili svoj názor. Hotovo. Bodka.

  Ano vyjádřili a já jsem slušně řekl, že budu velmi rád když nám pošlou své fotografie ať je můžeme případně použít. To je vše co jsem si dovolil napsat a kupodivu nikdo neposlal…

  Omlouvám se, ale přidám se k názoru, že fotogalerie z příjemné návštěvy Apple storu ve Vídni nejsou moc hezké – jak kompozičně, skladbou, některé moment bych taky neuveřejnil, a fotky se také opakují (řešil bych kvalitu nad kvantitou).

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Další články

steve jobs angy icon
14 nejpodivnějších a někdy neuvěřitelných příběhů o Stevu Jobsovi
Druhá generace iPhonu SE je prý na cestě, představit světu by se měl už za pár měsíců
Náš čtenář a další uživatelé si stěžují, že originální obal Folio za 2 990 Kč tlumí mikrofon iPhonu X
Co stojí za výrobou iPhonů? Mizerné platy dělníků, nelidské pracovní podmínky a občasná úmrtí z vyčerpání
Apple Pay CZ
Apple Pay dorazí do Česka už velmi brzy, prozradil Tim Cook
Designér s českými kořeny ukazuje, jak by mohl příští rok vypadat iPhone X Plus
Vytvořte si na iPhonu X pomocí této tapety skvělou iluzi průhledného displeje
Apple vyvíjí nový operační systém rOS. Objevit by se měl už za 3 roky a pohánět bude chystané Apple Glass
Profesionální fotograf otestoval fotoaparát iPhonu X netradičním způsobem, nafotil kalifornskou krajinu zdevastovanou ničivými požáry
Unboxing a první dojmy z iPhone X: zatím nejdokonalejší telefon v mých rukou
Apple původně plánoval představit iPhone X až příští rok
Face ID je stejně rychlé, ne-li ještě rychlejší, než Touch ID
První recenze na iPhone X: Face ID je zajímavá novinka, k dokonalosti ji však pořád kousek chybí
Apple právě vydal watchOS 4.1 pro všechny s Apple Music a novou aplikací Rádio
Apple právě vydal iOS 11.1 s více jak 70 novými smajlíky a dalšími novinkami
Další nálož detailních videí z unboxingu a prvního seznámení se s iPhonem X je tady
První recenze na iPhone X jsou tu. Chválou sice nešetří, slova kritiky v nich však najdete také
Máme tu první plnohodnotný unboxing a detailní pohledy na iPhone X i Face ID