Zlevněné Apple Music pro studenty je konečně dostupné i v České republice

Poté, co jsme vás ráno informovali o blížícím se příchodu Apple Pay do Česka, pro vás máme další velmi příjemnou zprávu, která potěší hlavně vysokoškolské studenty. Apple totiž rozšířil svou podporu studentských tarifů v Apple Music do dalších více než osmdesáti zemí, mezi kterými je i Česká republika.

Že se studentský tarif do České republiky nejspíše blíží jsme vás informovali již v létě loňského roku. Tehdy totiž Apple přeložil své stránky věnované tomuto tématu z angličtiny do češtiny, což jeho záměr víceméně potvrzovalo. Od té doby však bylo ticho po pěšině. To se však konečně mění. Stránky Applu vám totiž již nyní nabízí možnost výběru ze tří tarifů, přičemž k rodinnému za 229 korun a individuálnímu za 149 korun přibyl právě studentský, za který si Apple účtuje pouhých 69 korun. Cena tarifu pro studenty je tak u Applu o zhruba 10 korun levnější, než u konkurenčního Spotify. To totiž prodává svůj studentský prémium tarif za 2,99 Euro.

 

Podle stránek Applu má na studentský tarif nárok každý student zapsaný na vysoké škole a smí jej čerpat až po dobu 48 měsíců, tedy čtyř let. Jediné, co musíte pro získání udělat, je při registraci do Apple Music ověřit vaše studium přes UNiDAYS, což provádíte přímo v aplikaci Hudba. Vším by vás však měl Apple bez problému provést sám, tudíž by neměl být důvod k obavám. Na studentské předplatné pak máte možnost přejít i ve chvíli, kdy již Apple Music využíváte. Na vašem zařízení stačí jen navštívit Hudba, následně zvolit sekci Pro vás, otevřít váš profil, sjetu až dolů a zobrazit si váš účet, na kterém si v sekci Předplatná zvolíte to studentské. Opět však budete ověřeni přes UNiDAYS.

Je poměrně zvláštní, že ačkoliv je studentský tarif nabízen na oficiální stránce Applu a i na americké stránce podpory, česká podpora ji ve svém seznamu zatím neuvádí. Jelikož je však tento tarif v nabídce už i v Apple Music, neměl by být s jeho aktivací problém. Pokud byste však přeci jen nad něčím tápali, mrkněte na návody na české stránce podpory.

Příchodem levnější Apple Music se tak může Česká republika konečně zařadit vedle Slovenska, kde už tato možnost nějako dobu funguje. Snad se tedy v brzké době dočkáme i zavedení ročního předplatného, které Apple již také v pár zemích nabízí, díky čemuž je dostupnost jeho služby pro mnohé uživatele zase o něco zajímavější.

|
7
Leitz

Diskuze

  Tato možnost studentského Apple Music je super, využívala jsem zkušební 3 měsíční dobu a nemohla jsem si stěžovat… co když jsem ale student VOŠ? V nabídce UNiDAYS to není, tudíž nemohu využít?

  Reagovat

  Obávám se, že pokud v nabídce UNiDAYS tvá škola není, studentskou slevu si neužiješ. Na webu Applu totiž stojí „K tomu, abyste měli nárok na studentské předplatné Apple Music, musíte studovat bakalářské, postgraduální nebo ekvivalentní vysokoškolské studium na univerzitě, vysoké škole typu „college“ (jen Spojené státy) nebo škole typu „post-secondary“ (jen Kanada). V Japonsku mají nárok taky absolventi dvouletých vysokých škol typu „junior college“, průmyslových škol typu „technical college“ a speciálních kurzů,“ z čehož alespoň já osobně usuzuji, že jsou VOŠ v ČR mimo. Stoprocentně to však říci nemůžu.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz