Zavřít reklamu

Na konci srpna loňského roku jsme vás na našem webu informovali o skandálu týkajícím se zhruba 36 000 telefonů, které ve své práci využívají newyorští policisté. Těm totiž vedení před před časem nakoupilo za podivných okolností nové Lumia 640 XL a Lumia 830, tedy telefony s operačním systémem Windows Phone. Podpora tohoto systému však záhy skončila, což je pro policejní využití naprosto nepřípustné, a vedení se tak muselo rozhodnout, jaké telefony zvolí jakožto náhradu. A hádejte, kdo vyhrál.

Mezi první newyorské policisty začaly již v neděli proudit nové iPhony 7 a iPhony 7 Plus. Podle dostupných informací si mohou příslušníci policie sami vybrat, zda sáhnou po větším 5,5” či menším 4,7” modelu. Vedení policie se totiž podařilo dohodnout s poskytovatelem telefonů, operátorem AT&T, na tom, že se bude výměna Lumií za iPhony považovat za upgrade, který byl zahrnut v původní smlouvě na telefony. Staré telefony pak samozřejmě policisté vrátí.

Obměna půjde pomalu 

Pokud si však myslíte, že je newyorská policie schopná vyměnit veškeré telefony v řádu několika dní, jste na omylu. Podle dostupných informací je totiž tento proces poměrně zdlouhavý, kvůli čemuž obdrží denně nový iPhone “jen” 600 policistů. Výměna by tak měla skončit zhruba za dva měsíce. I přes dlouhé čekání jsou však policisté ze změny telefonu nadšeni. Podle slov příslušníků, kteří již iPhony disponují, nyní mohou zasahovat o poznání rychleji. “Ve chvíli, kdy nám dispečer volá na vysílačku, už jsme většinou na místě,” komentoval příslušník manhattanské policie, jejíž příslušníci dostali telefony jako jedni z prvních. Newyorská policie totiž využívá speciální aplikaci, která rozesílá policistům v oblasti kriminálních činů upozornění, díky kterým na ně mohou pohotově reagovat. Z displeje se navíc mohou dozvědět daleko více informací v krátkém časovém sledu, než kdyby museli čekat na zprávy od dispečera z rádia.

Snad tedy budou policisté v New Yorku s novými telefony spokojeni i nadále. Jelikož se však v případě iPhonů 7 a 7 Plus jedná o opravdu spolehlivé telefony, je spokojenost téměř zaručena.

newyorska-policie-iphony

Zdroj: appleinsider

Dnes nejčtenější

.