Zavřít reklamu

Apple získal už čtvrtý patent, který se vztahuje k technologii 5G, přičemž komerční spuštění mobilní sítě páté generace je plánováno na rok 2020. V porovnání se současnou sítí LTE přinese další generace mnohem vyšší přenosovou rychlost. Zatímco u LTE hovoříme o několika set megabitech, u 5G se pohybujeme v gigabitech.

Apple podal žádost o patent krátce poté, co operátor AT&T oznámil, že plánuje být první společností ve Spojených státech amerických, která spustí mobilní síť 5G.

Patentová přihláška se týká milimetrové vlnové antény, která bude vyžadována pro službu 5G. „Může být žádoucí pro podporu bezdrátové komunikace v komunikačních pásmech milimetrových vln. Komunikace milimetrových vln, která je někdy označována jako komunikace s extrémně vysokou frekvencí (EHF), zahrnuje komunikaci na frekvencích okolo 10 až 400 GHz. Provoz na těchto frekvencích může podporovat vysoce široká pásma.“ Apple v loňském roce získal licenci od FCC na testování technologie.

Teorie vs. praxe

Technologie 5G má teoreticky dosáhnout opravdu vysoké rychlosti, nicméně teorie a praxe se většinou liší. V reálném světě může být rychlost ovlivněna spousta faktory, jako jsou vzdálenost od nejbližší vysílací věže (často ve venkovských oblastech) a přetížení sítě (někdy se vyskytuje i ve městech). Je nezbytné provést mnohem více testování, aby bylo možné zjistit, jaké rychlosti pátá generace skutečně dosáhne.

 

Historie Applu

Apple je velice opatrný, pokud jde o přijímání nových standardů mobilních sítí. Cupertinská společnost je v tomto ohledu pomalejší než konkurence, přičemž později přijala jak 3G, tak i LTE. Je tedy velice pravděpodobné, že Apple pozdě přijme i 5G.

5g fb

Zdroj: 9TO5Mac

Související články

Dnes nejčtenější

.