Zavřít reklamu

Čas od času se ve světě odehrají incidenty, nad kterými zůstává rozum normálně smýšlejícího člověka stát. Věřili byste například tomu, že se mezi námi najdou i tací, kteří se nebojí vložit novou baterii do iPhonu do úst a stiskem zubů kontrolovat její kvalitu? Že ne? Následujícími řádky a videem vás videem vás vyvedeme z omylu.

Minulý pátek se v čínském obchodě s elektronikou odehrál vskutku bizarní incident. Podle dostupných informací si v něm mladý muž zakoupil novou baterii do svého iPhonu a bez problému ji zaplatil. Po nějaké chvíli se však rozhodl, že si baterii “proklepne” svým stylem a zjistí tak, zda je opravdu kvalitní. Baterii pak následně vložil do úst a zuby ji skousnul, čímž odstartoval vnitřní procesy vedoucí až k explozi baterie. Tu však naštěstí stihl ze svých úst vyjmout včas a k explozi tak došlo jen pár centimetrů od jeho obličejem. Naštěstí se tomuto šílenci nic nestalo a krom šoku si domů žádný úraz neodnesl. Ostatně, podívejte se na video, které tento incident zachycuje, sami.

Poměrně solidní exploze, nemyslíte? Již na první pohled není pochyb o tom, že mohla mladíka v oblasti jeho hlavy vážně zranit či dokonce usmrtit. Těžko však říci, zda si mladík podobná rizika uvědomoval, když svůj test prováděl. Tak či tak je teď hvězdou internetu.

Výbuchům se nevyvarují ani profesionálové

Ačkoliv je tento incident poměrně bizarní a ve světě se opravdu často nestává, s explodujícími či hořícími bateriemi se čas od času přeci jen potkáváme. V minulých týdnech jsme vás například informovali o tom, že se explozi nevyhnul ani Apple Store v Curychu či Valencii. V obou případech však zhořela baterie při odborné výměně, což riziko větších úrazů podstatně eliminovalo. Snad se tedy i vám podobné incidenty při výměnách baterie vyvarují. Předpokládám však, že se mezi vámi moc „expertů“, kteří jsou schopni testovat kvalitu baterie pomocí úst, nevyskytuje.

Man-Bites-Smartphone-Battery

Zdroj: idropnews

Související články

Dnes nejčtenější

.