V Apple Storu vzplanul další iPhone, opět při výměně baterie

V úterý jsme vás informovali o nepříjemnosti, která se stala ve švýcarském Apple Storu. Při výměně baterie u modelu iPhone 6s, na který se vztahuje zlevněný výměnný program, tam totiž vzplanula jeho stará baterie a celý obchod musel být evakuován. Krom drobných popálenin technika vyměňujícího baterii a asi šestice lidí nadýchaných kouřem se však naštěstí nic závažného nestalo. Pokud jsme si však o tomto incidentu mysleli, že je jen dílem nešťastné náhody a smůly, která se Applu lepí v poslední době na paty, možná jste se trochu přepočítali. Podobný případ se totiž stal včera v dalším jablečném obchodě.

Včerejší vzplanutí baterie se odehrálo ve španělské Valencii v místním Apple Storu. Podle dostupných informací tam baterie vzplála kolem půl druhé odpoledne při prakticky stejné situaci, jako předešlý den. Naštěstí se však díky pohotové reakci personálu, který doposud nespecifikovaný model iPhonu zasypal pravděpodobně pískem, nikomu nic nestalo.

Co za problémem stojí?

Těžko v tuto chvíli říci, co za vzplanutími vlastně stojí. V úvahu však připadá například to, že se jableční technici kvůli zvýšenému zájmu o výměnu baterií potýkají s obrovským náporem zákazníků a kvůli tomu jsou mnohdy nuceni baterie opravovat rychleji, byť ne tak opatrně. Celá věc ale může mít vysvětlení daleko banálnější a může se skutečně jednat jen o souhru nešťastných náhod, které Apple potkaly hned dva dny po sobě. Tak či tak si budeme muset ještě pár dní počkat na výsledky vyšetřování, které příčinu odhalí.

Snad se tedy v dalších dnech podobné zprávy nedozvíme a špatné období Applu skončí. Po nezdarech, která má za poslední týdny a měsíce jablečná společnost na bedrech, bychom se totiž určitě nezlobili. Na druhou stranu si však musíme přiznat, že si šla mnohým z nich naproti a svým laxním přístupem, kterým se v některých případech navenek prezentuje, si moc fanoušků též nezískala.

Zdroj: las provincias

|
8
Leitz

Diskuze

  Jakub Tomek

  Evakuovat cely obchod kvuli horici baterii u ktere je navic pri vzplanuti pritomny clovek je hodne ulitle ?
  Nemaj po ruce hasicaky? ?

  Reagovat

  Si asi ještě nebyl u hořící baterie… dýchat se to opravdu nedá a nebude to asi nic zdravého, takže vylidnit a vyvětrat je jediné řešení. Hasičák je pomalý a nadělá dost škody, používá se písek. Apple to po servisu vyžaduje. Je to součást bezpečnostního školení.

  A proč baterie vzplanula? Tipnul bych chybu technika. Při sundavaní přilepené baterie mohl poškodit obal, baterie se pak může vznítit.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz