Zavřít reklamu

V úterý jsme vás informovali o nepříjemnosti, která se stala ve švýcarském Apple Storu. Při výměně baterie u modelu iPhone 6s, na který se vztahuje zlevněný výměnný program, tam totiž vzplanula jeho stará baterie a celý obchod musel být evakuován. Krom drobných popálenin technika vyměňujícího baterii a asi šestice lidí nadýchaných kouřem se však naštěstí nic závažného nestalo. Pokud jsme si však o tomto incidentu mysleli, že je jen dílem nešťastné náhody a smůly, která se Applu lepí v poslední době na paty, možná jste se trochu přepočítali. Podobný případ se totiž stal včera v dalším jablečném obchodě.

Včerejší vzplanutí baterie se odehrálo ve španělské Valencii v místním Apple Storu. Podle dostupných informací tam baterie vzplála kolem půl druhé odpoledne při prakticky stejné situaci, jako předešlý den. Naštěstí se však díky pohotové reakci personálu, který doposud nespecifikovaný model iPhonu zasypal pravděpodobně pískem, nikomu nic nestalo.

Co za problémem stojí?

Těžko v tuto chvíli říci, co za vzplanutími vlastně stojí. V úvahu však připadá například to, že se jableční technici kvůli zvýšenému zájmu o výměnu baterií potýkají s obrovským náporem zákazníků a kvůli tomu jsou mnohdy nuceni baterie opravovat rychleji, byť ne tak opatrně. Celá věc ale může mít vysvětlení daleko banálnější a může se skutečně jednat jen o souhru nešťastných náhod, které Apple potkaly hned dva dny po sobě. Tak či tak si budeme muset ještě pár dní počkat na výsledky vyšetřování, které příčinu odhalí.

Snad se tedy v dalších dnech podobné zprávy nedozvíme a špatné období Applu skončí. Po nezdarech, která má za poslední týdny a měsíce jablečná společnost na bedrech, bychom se totiž určitě nezlobili. Na druhou stranu si však musíme přiznat, že si šla mnohým z nich naproti a svým laxním přístupem, kterým se v některých případech navenek prezentuje, si moc fanoušků též nezískala.

apple-store-valencia-spain

Zdroj: las provincias

Související články

Dnes nejčtenější

.