Zavřít reklamu

Aktivita, kterou může váš iPhone zaznamenávat automaticky pomocí aplikace Zdraví, je pro mnoho lidí nenahraditelnou součástí jejich telefonu. Mnoho z nich se totiž touto aplikací řídí a snaží se podle ní upravovat svůj denní režim tak, aby měli při ulehnutí do postele dobrý pocit z množství nachozených kilometrů, vystoupaných pater či spálených kalorií. Shromažďování těchto dat však může sloužit i k daleko závažnějším věcem. Německým policistům se díky nim například daří rozplést velmi ponurý případ.

Policisté v Německu začali před nějakým časem vyšetřovat vraždu devatenáctileté ženy, která byla podle pozdějších zjištění před svou smrtí ještě znásilněna. Po následném usmrcení se pak vrah zbavil jejího těla hozením do řeky, kde ho také policisté později objevili.

Ačkoliv začala poměrně rychle po nalezení těla díky pár důkazům policie podezřívat násilníka Husseina K.,potřebovala k jeho usvědčení mnohem víc. A pravě v tuto chvíli sehrála svou důležitou roli aplikace Zdraví. Policisté totiž věděli, že má podezřelý iPhone 6s a že je možné, že jeho aktivitu zaznamenává. Po sérii vlastních pokusů se proto rozhodli oslovit jednu nejmenovanou mnichovskou společnost, které se do telefonu k datům o aktivitě pachatele podařilo prolomit. Vyšetřovatelé pak jen spojili získaná data s časem, výpovědmi svědků a terénem, ve kterém tělo našli, čímž si svou teorii prakticky potvrdili. Obvinění vraha devatenáctileté ženy tak již nestálo nic v cestě.

Jak se do telefonu dostali?

Detaily o iPhonu, který se německé společnosti podařil prolomit, sice neznáme, mnoho médií je však přesvědčeno o tom, že se vniknutí do telefonu podařilo jen díky staršímu softwaru. Společnost prý mohla využít k průniku některou z bezpečnostních trhlin, které Apple opravil v aktualizacích novějších systémů. Pokud by se však později ukázalo, že se do telefonu Němci dostali skrze nejnovější iOS 11, mohla by mít jablečná společnost závažný problém. Nechme se tedy překvapit, co nám přinesou další týdny. Každopádně je využití Zdraví k objasnění vraždy poměrně zajímavé a ukazuje, že se na měření iPhonů dá spolehnout i v daleko závažnějších situacích, než měření vyšlých pater.

zdraví

Zdroj: idropnews

Související články

Dnes nejčtenější

.