Apple se začíná pomalu zbavovat Samsungu. Část OLED displejů pro iPhone X Plus dodá LG

V minulém roce se objevilo mnoho indícií, které naznačovaly, že se Apple brzy částečně odvrátí od Samsungu jakožto hlavního dodavatele OLED displejů pro jeho iPhony a osloví i jiné společnosti. Postupem času se jako nejpravděpodobnější varianta ukázala dohoda s LG, které mělo o zakázku na displeje jablečných telefonů obrovský zájem. A podle nejnovějších informací už nestojí spolupráci těchto dvou společností prakticky nic v cestě.

Výroba v omezené míře

Podle zdrojů webu The Investor je Apple a LG těsně před podepsáním dohody, jejímž stvrzením výroba odstartuje. V letošním roce se však displejů od LG dočkáme jen poměrně zřídka. Apple totiž podle dostupných informací opět vsadí převážně na Samsung, který mu dodá displeje pro jeho menší modely s obrazovkou kolem 5,8”. V továrnách LG se pak budou vyrábět displeje pro “pluskovou” verzi iPhonu X, jejíž displej by měl dosahovat rozměru 6,5”. Ani ty však LG všechny nevyrobí. Podle zdroje je totiž pro tento rok s Applem domluvený na zhruba 15 až 16 milionů panelů. Těžko však říci, co obě společnosti k tomuto poměrně nízkému číslu vedlo. V úvahu připadá, že by nemuselo být LG na větší výrobu ještě zcela připraveno a na plné obrátky roztočí své fabriky až v příštím roce. Je ale i možné, že jej chce Apple nejprve prověřit, než mu na bedra naloží větší zakázku. Samotné dodávky by pak měly začít již ve druhém čtvrtletí tohoto roku.

Koncept iPhone X Plus od Martina Hájka:

Těžko v tuto chvíli říci, zda se zakládají tyto informace na pravdě či nikoliv. Jelikož však přišel s podobným tvrzením před nějakým časem i velmi uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, existuje vcelku velká šance, že se podobný scénář naplní a Apple nám v září představí “pluskové” iPhony X částečně osazené displeji od LG. Snad tedy bude kvalita tohoto výrobce na vysoké úrovni.

Zdroj: phonearena

|
19
Leitz

Diskuze

  Petr Londin

  Třeba se nebudou tak rychle vypalovat

  Reagovat
  Marek Kruk

  Mikulas Zimak Tak jako vypalovani displaye u oled technologii nejde zabránit nicméně pokud budete mobil používat jako normální člověk aniž byste měli jas na 100% a jednu fotku zobrazenou 1 týden tak se vám nic nemůže stát ._.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz