Zavřít reklamu

Určitě jste v minulých měsících či letech zaslechli o tom, že Apple dluží irské vládě zhruba 15,5 miliard dolarů na daních. K jejich zaplacení se ale už dlouhou dobu nemá a snaží se najít kličky, jak by je alespoň výrazně snížil. Trpělivost při čekání však už začíná docházet jak irské vládě, tak i některým aktivistickým skupinám.

Zajímavou formu protestu, která na problém s placením daní upozorní, zvolili ve středu aktivisté ve  Francii. Rozhodli se totiž některé francouzské Apple Story obsadit a přesvědčit tak Apple, aby daně zaplatil co nejdříve.

Prvním obsazeným Apple Store byl pařížský Apple Opera. Ten obsadilo podle dostupných informací zhruba sto aktivistů, kteří začali na produktech nastavovat protestní zprávy upozorňující na tento problém. Byli však vyzbrojeni i nálepkami či transparenty, které sjednocovalo heslo “Přestaneme, pokud Apple zaplatí!”.

Celý protest nakonec rozpustili po zhruba třech hodinách až policisté, které přivolali pracovníci ostrahy při evakuaci zaměstnanců Apple Storu. V tuto chvíli není jasné, zda bude mít incident nějakou dohru či nikoliv. Aktivisté se však již nechali slyšet, že s podobnými akcemi nepoleví a žádají některého z předních zástupců Applu, aby se s nimi sešel a celý problém s nimi probral.

Uvidíme, zda se Apple i díky podobným krokům k zaplacení všech svých dluhů přikloní či nikoliv. Jelikož však trvá tento spor opravdu dlouho a téma daní je pro Apple celkově velmi ožahavé téma, nejspíš se ani po podobných eskapádách nějakého “uvědomění se” nedočkáme. Nechme se však překvapit.

apple neplati dane

Zdroj: appleinsider

Související články

Dnes nejčtenější

.