Zavřít reklamu

Milujete kompaktnost iPhonu SE, ale už jste se pomalu rozloučili s nadějí, že by ho snad Apple v budoucnu aktualizoval? Pak máme přesně pro vás skvělou zprávu. Podle čínského deníku Daily News je totiž upgradovaná verze tohoto populárního modelu v plánu a světlo světa spatří již velmi brzy.

Dostupné informace hovoří zcela jasně. Apple nechá iPhone SE 2 vyrábět tchajwanským Wistronem v továrnách v Bengaluru a první kusy nám představí už v prvním čtvrtletí příštího roku. Jako nejpravděpodobnější varianta se mnohým jeví představení na jarní konferenci, na které Apple představil i svůj nynější model.

Žádnou revoluci nečekejte

A na co že se vlastně můžeme u nového SE 2 těšit? Moc toho paradoxně není. Krom výrazného vylepšení hardwaru čipem A10 Fusion, 2GB RAM a dvanáctimegapixelovým fotoaparátem na zadní straně se totiž takřka nic nezmění. Menší navýšení dostane akorát baterie, které se posune z nynějších 1624 mAh na rovných 1700 mAh. Apple též lehce zahýbe s variantami úložiště a nabídne pouze 32GB a 128GB verze. Žádné viditelné změny se však zřejmě nechystají.

Po tomto si nechme zajít chuť:

Pokud jste se tedy těšili na bezrámečkový design, který by s sebou přinesl i Face ID či klasický 3D Touch, můžete si nechat zajít s největší pravděpodobností chuť. Kroky Applu totiž směřují jiným směrem a z iPhonu SE 2 high-endový telefon rozhodně neudělá. Ostatně, v době, kdy je mezi uživateli stále více vyhledáván velký displej, který umožňuje daleko větší produktivitu, jsou snahy vzkřísit 4” model poměrně zbytečné.

Tak či tak hardwarová výbava nikoho neurazí a na dalších pár let si jistě s upgradovaným modelem vystačíte. Otázkou tak spíše je, zda se druhé generace SE přidržíte jen kvůli jeho kompaktnímu a modely s o poznání zajímavějšími možnostmi přehlídnete.

iPhone SE fb

Související články

Dnes nejčtenější

.