Zavřít reklamu

iPhone X je první z řady iPhonů, u kterého můžete displej aktivovat pomocí dotyku prstu. Pomocí toho si můžete rychle přečíst všechny notifikace, přejít do fotoaparátu a další. Jediný problém s funkcí Klepnutí pro probuzení (Tap to Wake) je, že displej pomocí prstu můžete aktivovat opravdu až moc jednoduše a především, když ani nechcete. Mimo jiné, tyto „nechtěné“ dotyky můžou také v důsledku častějšího aktivování displeje rychleji vybíjet baterku. Apple opět šikovně myslel a do nastavení přidal možnost funkci Klepnutí pro probuzení aktivovat. Je důležité upozornit, že tento návod se vztahuje pouze na iPhone X, na žádném starším zařízení funkci Tap to Wake použít nelze.

Jak (de)aktivovat funkci Klepnutí pro probuzení

Otevřete Nastavení a přejděte do sekce Obecné. Zde rozkliknětě kolonku Zpřístupněníslidnetě níže. Zde se nachází funkce Klepnutí pro probuzení, kterou vypneme. Nyní, když vaše zařízení zamknete a dotknete se displeje prstem, nic se nestane.

Po vypnutí funkce Tap to Wake zůstává stále aktivovaná funkce Probudit zvednutím. Funkce probudit zvednutím funguje na principu zvednutí vašeho zařízení na úroveň vašich očí. Poté se displej zařízení aktivuje. Funkce Probudit zvednutím je k dispozici na každém novějším zařízení od iPhonu 6S. Pokud ji chcete taktéž vypnout, můžete tak učinit v Nastavení -> Zobrazení a jas -> Probudit zvednutím.

iPHone in hand unsplash fb

Související články

Dnes nejčtenější

.