Zavřít reklamu

Tvrdý režim v Číně, který mimo jiné naprosto znemožňuje většinou soukromé komunikace mezi tamními obyvateli, pokračuje. Po zákazu LTE připojení u Apple Watch 3 a zákazu VPN tamní zákonodárci odhlasovali i stažení Skypu. Jablečná společnost jej tak musí urychleně ze svých App Storů stáhnout.

Podle dostupných informací, které poskytl zahraničním serverům mluvčí Applu, shledala čínská vláda řadu komunikačních aplikací, mezi které patří i Skype, jako nebezpečné, protože nevyhovují místním zákonům. Odstranění z App Storů je tak zřejmě nevyhnutelné.

Podaří se Microsoftu vyjednat návrat?

Microsoft, který Skype vlastní, je samozřejmě celou situací značně znepokojen a snaží se s čínskou vládou nějakým způsobem na fungování jeho komunikační platformy domluvit. Obnovit by jí chtěl podle jeho slov co nejdříve. Těžko však říci, zda se mu podaří nějaká klička, která by čínské zákonodárce přesvědčila, nalézt.

Ačkoliv je celá situace opravdu velmi nepříjemná, nejspíš se dala očekávat. Jak už jsem totiž uvedl v úvodním odstavci, v minulých měsících se podobné kroky již objevily a bylo jen otázkou času, kdy se oprátka okolo služeb, které soukromou komunikaci umožňují, utáhne nadobro. Snad se tedy celá situace ve prospěch tamních obyvatelů vyřeší a vláda udělá jejich směrem vstřícný krok. V dnešní době, která nám dopřává svobodu plnými doušky, je totiž jiný scénář prakticky nepředstavitelný. I ten se ale bohužel v pár zemích světa bez problémů uskutečňuje.

skype

Zdroj: cultofmac

Související články

Dnes nejčtenější

.