Zavřít reklamu

Šéfdesignér Applu Jony Ive promluvil, jak to ve skutečnosti bylo s návrhem designu iPhonu X

Šéfdesignér cupertinské společnosti Jony Ive před více než týdnem poskytl rozhovor pro magazín Wallpaper, během něhož se rozpovídal o novém Apple Parku a budoucnosti iPhonu X. Avšak s rozhovory osoba zodpovědná za podobu jablečných produktů zdaleka nekončí, přičemž ve čtvrtek magazínu Time prozradil, jak to ve skutečnosti bylo s návrhem designu iPhonu X.

iPhone X představuje významný posun v designu a funkčnosti. „Objevily se extrémně složité problémy, které se musely řešit,“ řekl Ive. V okamžiku, kdy designový tým narazil na nějakou překážku, podíval se pro inspiraci zpět do minulosti na to, co bylo úspěšné, a potom všichni z týmu doufali, že nakonec najdou řešení.

„Pokud budete věnovat pozornost tomu, co se stalo v historii, vám opravdu poskytne jistou víru v to, že najdete řešení,“ říká Ive. „Víra není náhrada za inženýrskou kompetenci, ale určitě to pomůže podpořit víru v to, že najdete řešení. A to je důležité.“

Ive se zmínil o tom, že Apple se jako první zbavuje zastaralých technologií. V roce 1998 odstranil disketovou jednotku, v loňském roce upustil od konektoru pro sluchátka a v letošním roce od fyzického Home Buttonu. Ive tvrdí, že zastaralé prvky vedou vždy k nějakému selhání.

Ive konstatuje, že při navrhování designu se zaměřuje na malé detaily, jichž si uživatelé ani nevšimnou, přestože jsou pro uživatele velice důležité. „Existují jisté věci, jichž jsme si jako uživatelé vědomi a jiné věci, o nichž víme podvědomě. Příklad takového podvědomí je způsob, jakým je displej iPhonu X integrován do nerezové oceli a skleněného těla.“

Serveru Time poskytl rozhovor i Dan Riccio, který v Applu působí na pozici senior viceprezidenta hardwarového inženýrství. Promluvil o iPhonu X a poznamenal, že iPhone X „se hodí na dalších 10 let“, a zároveň dodal, že Apple nenavrhuje produkty tak, aby stály co nejméně, ale tak, aby z nich uživatel měl co nejlepší zážitek. „Našim cílem je nabídnout vždy to, o čem si myslíme, že je nejlepší produkt, ne vždy za nejnižší cenu.“

Zdroj: 9TO5Mac

|
3
Leitz

Diskuze

  Ja nevim, ale cim je X tak prevratne, napred a inovativni pred konkurenci? Mozna tak true-depth kamerka na vytvareni animovanych smajliku. No super, to je teda zazrak! Vykon cpu je samozrejme na vrcholu, ale uprime k cemu mit telefonu vykon jako macbook? Kdyby na Iphonu bezel macOS a ja si ho mohl pripojit ke klavesnici a k monitoru, reknu to je fakt bomba. A zahodim Macbook. Displej je bezny P-OLED od Samsungu. Desing je asi vec vkusu. Me Xko ale pripomina laciny cinsky mobil. Kdyby takhle vypadal treba Galaxy S9 tohle by Apple fanatici presne rikali.
  Sam jsem mimochodem uzivatel Applu uz 25 roku. Mam IP8, Macbook a Imac 27″.

  Reagovat

  Mám podobný názor. Display fakt super, FaceID je zajímavá „fíčurka“, ale jinak je to pro mne normální iPhone z běžné produktové řady. Nechápu, proč bych si z něj měl sednout na zadek? Ano, je hezký, v některých prvcích odlišný od jiných iPhoneu, ale pro mne nepřinesl nic tak převratného, co bych už jinde neviděl. Nechci tím říct, že jsem čekal nějakou absolutní revoluci – to už snad ani dnes nejde, vývoj mobilních zařízení je už na svém vrcholu a budou to už jen evoluční změny, než revoluční, ale jak jsem řekl, nesedím z něj na zadku.

  Reagovat

  Převratné asi nic. V lecčem dohání konkurenci. Měl jste ho v ruce? určitě nepůsobí jako čínský mobil. To, že firmy jako Huawei umí taky udělat skvěle zpracovaný mobil je spíš ku prospěchu.

  Animoji je prostě kravina kterou nevyužívám. Ale na FaceId a gesta místo homebutton jsem najel automaticky a prostě po koupi a upgradu z 6tky jsem si říkal že je to vše super a lepší ale pořád je to starej dobrej iPhone. Což je u mě spíš výhoda.

  Hanit samsung může opravdu jen tupej apple fan. Nemůžu proti nim říct nic špatnýho jen mi prostě víc sedne iPhone potažmo iOS.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz