Zavřít reklamu

Apple učinil další krok k usnadnění prohlížení historie nákupů v App Storu a v iTunes. Nyní si tuto historii můžete prohlédnout přímo ve vašem iOS zařízení, a to v nastavení. Dříve byla tato možnost dostupná pouze prostřednictvím iTunes na Macu nebo na počítači. Až doteď jste si v App Storu a iTunes na iOS mohli zobrazit historii nákupů, která nebyla příliš detailní a sloužila spíše pro opětovné stažení aplikací – nezobrazily se totiž podrobné informace o cenách a další podrobnosti. Pokud si chcete tuto detailní historii nákupů na vašem zařízení se systémem iOS prohlédnout, postupujte následovně:

Zobrazení detailní historie nákupů

Přejděte do aplikace Nastavení a klikněte na vaše jméno. Zde klikněte na možnost iTunes a App Store a poté na první kolonku – Apple ID: mail@gmail.com. Zobrazí se jednoduchá nabídka, ve které vyberte první možnost, a to Zobrazit Apple ID. Můžete být vyzváni k ověření vaši totožnosti. Pokud používáte možnost Rodinného sdílení, uvidíte jen to, co jste si koupili vy, nikoliv ostatní členové rodiny. Pokud chcete vědět, co si někdo z vaší rodiny koupil, je nutné se přihlásit skrze jeho Apple ID. Scrollněte tedy níže a přejděte do Historie nákupů.

Historie nákupů je seřazena podle data, kdy byly položky zaúčtovány. Položky, které banka zatím nezpracovala, se zobrazí s podnadpisem „Nevyřízené“. Pokud klepnete na položku, kterou jste zaplatili, zobrazí se vám další podrobnosti, jako je ID objednávky, datum nákupu, celková částka, komu se částka účtovala a další. V případě, že máte s nějakou aplikací problém, můžete ji rozkliknout a tapnout na možnost Nahlásit problém. Také můžete požádat o znovu odeslání dokladu na e-mail pomocí tlačítka Znovu odeslat.

historie_nakupu_Fb

Související články

Dnes nejčtenější

.