Zavřít reklamu

Lavina recenzí prémiového iPhonu X nás teprve čeká, první vlaštovky se už však začínají pomalu dostávat ven. Své první postřehy už zveřejnil například i Steven Levy. Ten měl tu čest jako jeden z pár vyvolených novinářů iPhone X otestovat ještě před jeho vydáním pro veřejnost.

Steven Levy, kterého možná někteří z vás znáte jako redaktora portálu Wired, si své privilegium zasloužil hlavně proto, že patřil do čtveřice novinářů, kteří se v roce 2007 jako první podívali na zoubek prvnímu iPhonu. Apple na tyto šťastlivce ani po deseti letech nezapomněl a za jejich práci je odměnil po svém. Pojďme se ale rovnou podívat na samotné postřehy o iPhonu X.

Na chybějící Home Button si rychle zvyknete

Steva hned na první pohled uchvátil obrovský 5,8” OLED Super Retina displej, který je vsazen do těla o něco většího než je klasický 4,7” iPhone. Absence domovského tlačítka, kterou si obří displej vyžádal, mu však kupodivu vůbec nechyběla a veškerá gesta, která k ovládání iPhonu X potřebujete, se prý naučil velmi rychle. Pokud však využíváte například i iPad, možná vás bude přechod z domovského tlačítka na OLED displej a naopak lehce mást a chvíli budete na jednom produktu dělat gesta, která fungují jen na produktu druhém.

Absence domovského tlačítka s sebou nese i daň v podobě chybějícího Touch ID. Na jeho náhradu ve formě Face ID si však Steve také nestěžoval. Stoprocentně spokojený s ní však nebyl. Oklamat ho pomocí fotografie či podobných pokusů sice nelze, na druhou stranu se přes něj prý telefon vždy neotevře. Odemykací technologie je totiž pravděpodobně velmi citlivá na oční kontakt na pohledy, při kterém není oční kontakt úplně ideální, iPhone jako jako kontakt nevyhodnotí a telefon neotevře. I přes tuto drobnost je však podle Steva technologie bezpečná a dá se jí věřit.

Velmi kladně hodnotí i možnost zobrazovat notifikace pouze při pohledu uživatele iPhonu. Krok k snadnějšímu dosažení soukromí, který Apple touto novinkou udělal, je totiž skutečně velký a uplatnění si rozhodně najde.

Fotoaparát jak z jiné dimenze

Další věcí, kterou si Levy na iPhonu X zamiloval, je jeho fotoaparát. Ten podle něj představuje zásadní upgrade a je radost s ním fotit. V podobném duchu pak hovoří i o výdrži baterie, která se v porovnání s rok starým iPhonem 7 solidně zvýšila.

Jak už asi tušíte, Stevovo finální hodnocení ve velmi pozitivní. Z iPhonu X je nadšený a vidí v něm budoucnost. Důležité podle něj však bude i to, jak si poradí vývojáři se všemi jeho vychytávkami a zda jej začnou ve svých aplikacích využívat na plno. To však platí i o “obyčejných” uživatelích, kteří si musí na nové funkce zvyknout a přijmout je za své. Prémiový telefon představený u příležitosti 10. výročí prvního iPhonu se tedy Applu opravdu povedl.

iPhone X display FB

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.