Zavřít reklamu

Pokud jste vlastníky stařičkého iPadu třetí generace, nejspíše vás následující řádky příliš nepotěší. Apple totiž dnes oznámil, že jej poslední říjnový den tohoto roku přidá na seznam zastaralých produktů.

Třetí generace nejikoničtějšího tabletu světa, jablečného iPadu, tak ztratí 31. říjnem veškerou podporu. To ve zkratce znamená, že jej Apple a autorizované servisy jablečné přestanou opravovat či nějakým jiným způsobem zabezpečovat. Pokud byste však měli cestu do Kalifornie či Turecka, opravy se dočkáte. Tamní legislativa totiž ukončení podpory zatím neumožňuje. Výjimka by však měla podle všeho skončit už v průběhu příštího roku.

Ač to možná někteří z vás uslyší neradi, krok Applu se již nějaký ten pátek očekávat dal. Ukončení jeho výroby totiž už přesáhlo kýžených pět let, které jsou k ukončení podpory potřeba a Applu tak nebránilo zhola nic.

iPad 3. generace byl představen v březnu 2012 s poměrně velkými očekáváními. Ta v mnohých ohledech naplnil a stal se u mnoha uživatelů opravdu oblíbený. Někteří si však stěžovali na jeho tendence k přehřívání či pár špatně řešených systémových věcí. V porovnání se skvělým displejem s rozlišením 2048 x 1536 a dlouhé výdrži baterie to však byla kaňka poměrně nepatrná.

ipad 3

Zdroj: macrumors

Dnes nejčtenější

.