Recenze Apple iPad 3. generace

Recenze-iPad-3.-generaceJako první Česko-Slovenské médium máme tu čest přinést našim čtenářům recenzi nové, třetí generace tabletu Apple iPad. Multimediální tablet společnosti Apple se v letošním roce dočkal své třetí generace, která přináší nejen navýšení výkonu a podporu 4G LTE sítí, ale zejména revoluční display, nabízející vyšší rozlišení než FULL HD. Pojďme se podívat na recenzi nového iPadu, ve které jej taktéž porovnáme s předchozí generací. Recenzovaný přístroj je konkrétně bílý Apple iPad 3. generace 16GB s Wi-Fi. Při čtení recenze je možné každou fotografii, včetně screen-shotů ze samotného iPadu zvětšit na původní velikost pomocí kliknutí na danou fotografii. Fotografie jsou foceny pomocí digitální zrcadlovky Nikon D5100 s objektivem Nikkor 18/200.

Konstrukce
Konstrukce nového iPadu je téměř stejná jako u iPad 2. generace, ovšem tablet je o půl milimetru silnější. Onen nepodstatný půl milimetr však zapříčinil poměrně podstatný rozdíl, kterým je pocitově příjemnější držení iPadu v ruce. Apple chtěl zachovat vizuálně velmi tenký design, díky čemuž došlo k většímu zkosení hran nového iPadu oproti iPadu 2. generace. Novinka se v ruce drží opravdu příjemně a to i během fotografování nebo natáčení videa. Konstrukce je velmi pevná a dokonce na první dojem působí kvalitněji než iPad druhé generace. Nikde samozřejmě nic nevrže a neprohýbá se. Apple iPad 3. generace působí velmi kvalitním dojmem a jeho zpracování odpovídá kvalitě značky Apple, na kterou jsme minimálně u zpracování zvyklí. Výrazného rozdílu se dočkal Home Button, který je nyní opravdu jemný a během stisku máte pocit jako kdybyste mačkali molitan. Tlačítko je navíc tišší než u iPhone 4s a jeho stisk není téměř slyšet.

Váha nového iPadu je sice o 50 gramů vyšší, než u iPadu druhé generace, přesto je však ještě o 30 gramů menší než u prvního iPadu. První generace iPadu vážila 680 gramů a iPad 3. generace nabízí váhu 652 gramů. Váha je sice poměrně značná a stěžoval jsem si na ni již u prvního iPadu, ovšem jak se časem ukázalo, Apple pravděpodobně při současných technologiích a komponentech nedokáže vyrobit lehčí tablet.

iPad-3.generace

Display – pastva pro oči
První dojem z displeje je neskutečná ostrost a čistota obrazu, vyšší rozlišení iPadu rozhodně svědčí. Na první pohled upoutá sytost barev, která je oproti iPhone 4 nebo iPhone 4S výraznější. Bílá barva je skutečně bílá a nemá nádech do žádného odstínu. Celkově jsou barvy teplejší, ale bílá navzdory tomu nenese žádný odstín. Černá barva je taktéž více černá než na iPhone. Důležitou novinkou na kterou bohužel u jiných zařízení od Apple nejsme zvyklí je naprosté splynutí posledních pixelů s okrajem rámu iPadu. To znamená, že v okrajích displeje neprosvítá podsvícení, ale poslední pixel obrazovky se dotýká rámu iPadu. Nevidíte tak nepříjemný okraj okolo displeje, který zejména v noci u iPhone vyniká. Podsvícení displeje je stejně intenzivní jako u iPhone 4S, dokonce i na jarním slunci, které v současné době panuje, je displej zřetelný a jasný. Displej sice nesvítí více než u iPhone 4S, ale nabízí sytější barvy, které jsou na slunci lépe zřetelné. S nadsázkou lze říci, že pokud vedle sebe používáte iPhone 4S a iPad 3. generace bude vám displej iPhone připadat nekvalitní.

Displej nabízí takovou kvalitu a dostatečnou velikost, že fotografie již nebudete chtít prohlížet na ničem jiném. iPad 3. generace nabízí skutečně 100% řešení pro každého kdo chce prezentovat své fotografie, nebo jakékoli vizuální díla a to nejen rodině, ale i v rámci pracovních schůzek. Na iPadu zkrátka vše vypadá perfektně, většinou až moc perfektně a pokud dané vizualizace pošlete kamarádům na iPad 2. generace nebo počítač, možná budou zklamáni, že to co je tolik oslovilo, najednou nevypadá až tak skvěle jako na vašem iPadu.

Nový iPad nabízí rozlišení 2048×1536 pixelů, což je čtyřnásobné rozlišení oproti předchozím generacím iPadu. V současné době je možné stahovat pouze několik desítek aplikací, které jsou vytvořeny přímo pro rozlišení iPad 3. generace. Standardně tak můžete stahovat aplikace pro iPhone nebo iPad. Zde však nastává problém. Aplikace které jsou určeny pouze pro iPhone nebo iPod touch se zobrazí v malém okénku uprostřed displeje. Stejně jako tomu bylo u příchodu první generace tabletu iPad. Samozřejmostí je pak možnost aplikaci zvětšit se ztrátou kvality na celý displej. To by ještě nebylo to nejhorší. Problém však nastává při spuštění aplikací pro iPad první a druhé generace. Ty se totiž automaticky zobrazí na celé ploše displeje nového iPadu a jejich kvalita je opravdu strašná. Čtyřnásobné zvětšení každého bodu ke kterému dojde je pocitově opravdu katastrofální. Slovo pocitově je však velmi důležité. Rozlišení nového iPadu se oproti předchozím generacím změnilo v tom, že se z jednoho pixelu staly čtyři. Na místo jednoho pixelu se tedy na novém iPadu rozsvítí čtyři. Fyzicky se tedy kvalita oproti iPadu 2. generace nezhorší a aplikace vypadá stejně jako na předchozích dvou generacích tabletu. Ovšem oko uživatele si na retina display okamžitě navykne a aplikace pak doslova bijí do očí.

iPad-3-generace-detail

iPad-3-detail-display

Fotoaparát a kamera
Focení a natáčení samozřejmě není primární činností, na kterou budete iPad používat. Přece jen se bavíme o tabletu, který má poměrně nekompaktní rozměry a první generace iPadu dokonce neobsahovala fotoaparát vůbec. Trh se však stále vyvíjí a uživatelé chtějí mít vše po ruce. Tablet je však oblíbenou pomůckou ve škole a samotný Apple si přeje aby jej tak mladí lidé používali. Nyní již nemusíte složitě překreslovat grafy, nebo opisovat zápisky z tabule. Stačí udělat fotografii pomocí iPadu, která bude dostatečně kvalitní a v mnoha případech zřejmě také lépe čitelná než samotný zápis do sešitu. Nový iPad dostal do vínku 5Mpix fotoaparát, který dosahuje skvělé světelnosti a obsahuje také UV filtr. V podstatě se jedná o stejný fotoaparát, který nalezneme v iPhone 4S, ovšem s tím, že obsahuje o 3Mpix méně.

Přední kamera zůstala stejná jako u iPadu 2. generace. Někomu může sice připadat nekvalitní, ovšem její účel pro video hovory plní 100% a navíc kvalitnější kameru Apple nemůže použít ani kdyby chtěl, protože by to nezvládaly datové přenosy. Co se kvality fotografií týče, je kvalita zadního fotoaparátu dostatečně kvalitní na to, aby fotografie vynikla na displeji s vysokým rozlišením, kterým iPad disponuje. Fotky jsou tedy kvalitní přesně tak, jak potřebuje nový display. Samozřejmě nikdo nebude iPad používat jako fotoaparát, pokud se však naskytne příležitost nemusíte se obávat, že fotografie bude hanit kvalitu displeje. Fotoaparát fotí v rozlišení 2592×1936 pixelů, což je stále ještě o nějaký ten pixel více, než je rozlišení displeje.

Kamera natáčí v rozlišení 1080p, tedy ve FULL-HD. Apple během prezentace uvedl, že nový iPad bude disponovat stabilizací obrazu, kterou skutečně obsahuje. Digitální stabilizace obrazu funguje velmi jednoduše. Pokud máte jako například v případě iPhone 4S kameru s 8Mpix čipem, během natáčení videa se na displeji zobrazí pouze výřez, odpovídající rozlišení FULL-HD a okolní prostor na čipu je využit právě k digitální stabilizaci. Během pohybu výřez FULL-HD „jezdí“ po čipu a tím jsou korigovány otřesy. Apple iPad však disponuje menším čipem a prostor pro korekci není až tak velký jako v případě iPhone 4s. Na druhou stranu však Apple iPad 3. generace disponuje procesorem Apple A5X, který dokáže zpracovat kvalitnější a na výpočet náročnější algoritmus na stabilizaci videa a výsledek je dokonce lepší než u iPhone 4S

iPad

*Fotografie focená při svícení žárovkou.

Výkon a baterie
Samotný výkon nejlépe vystihuje sekce popisující hraní Sky Gamblers, co se však pocitového výkonu týče, nabízí iPad rychlejší odezvu než iPhone 4S. Samotná práce v systému je na iPadu 3. generace o něco rychlejší než v iPhone 4S, což samozřejmě potěší. Na druhou stranu však ani práce samotného iPhone 4S není nijak pomalá. Apple iPad 3. generace nabízí procesor Apple A5X a operační paměť 1GB, díky které je rychlejší práce v multi-taskingu. Operační paměť je opravdu znát a dovolí spustit více aplikací najednou. Multi-tasking totiž v momentě kdy mu přestane operační paměť stačit, automaticky ukončí některou z aplikací, které právě nepoužíváte. U iPad 3. generace se vám to hned tak nestane a můžete vesele spouštět desítky náročných aplikací. Výkon samotného iPadu však prověří až čas, během kterého se budou objevovat novější a náročnější aplikace.

Apple zvětšil baterii nového iPadu. Nyní poskytuje místo 25 Watt hodin, které nabízel iPad 2. generace, rovnou 42,5 Watt hodin. Bohužel se nemůžete radovat z toho, že by díky navýšení kapacity baterie došlo také k navýšení její výdrže. Nový procesor, více operační paměti ale zejména displej s Retina rozlišení vyžadují tolik energie, že se výdrž nového iPadu neprodloužila ani o jedinou minutu. Apple stále uvádí 10 hodin aktivní práce na Wi-Fi a 9 hodin při použití 4G LTE. První údaj o výdrži na Wi-Fi síti můžeme potvrdit. Apple skutečně dosahuje 10 hodin výdrže baterie když si s ním budete 10 hodin hrát. Baterie se nabíjí rychlostí 15 procent za 60 minut pomocí originální nabíječky, která je stejná jako nabíječka u iPad 2. generace. Rychlost 15% za hodinu však platí jen do 80% plně nabité baterie, pak se rychlost nabíjení sníží zhruba o jednu třetinu.

iPad3.generace

Voice Dictation
Apple iPad 3. generace bohužel neobsahuje digitální asistentku SIRI, na jejíž příchod se mnoho milionů uživatelů tabletu iPad jistě těšilo. Apple však nabízí alespoň Voice Dictation, tedy funkci, díky které je možné diktovat iPadu text, který má psát. Bohužel pro našince však Voice Dictation v současné době podporuje pouze Americkou, Britskou a Australskou angličtinu, Francouzštinu, Němčinu a Japonštinu. Text v rodném jazyce tedy zatím bohužel nenadiktujete. Bohužel iPad navíc potřebuje během diktování připojení k internetu, aby mohl vaše slova nejprve odeslat na servery Applu, které je vyhodnotí a zpět odešlou iPadu informaci o tom, co má napsat. Bohužel tedy Voice Dictation patrně nevyužijete a když už byste chtěli použít alespoň diktování v angličtině musíte se připojit na internet a přepnout klávesnici na anglickou.

Apple-iPad-3.-Generace-recenze

Sky Gamblers: Air Supremacy
Namco nám jako jediné redakci z ČR a SR poskytli promo kód pro testování jejich vlajkového titulu Sky Gamblers: Air Supremacy, který jsme s radostí využili. Jedná se o leteckou hru, která byla prezentována během představení nového iPadu přímo na Apple keynote. Hra využívá nejen rozlišení displeje iPad 3. generace, což můžete vidět po kliknutí na níže uvedený obrázek, ale také výkon jeho procesoru a operační paměti. Hra běhá samozřejmě zcela plynule a to i při rozlišení 2048×1536 pixelů, které iPad nabízí. Zarážející je však to, že se hra spouští od kliknutí na ikonu po chvíli než se uživatel dostane do menu celých 21 vteřin.

Vývojáři sice během prezentace nového iPadu několikrát uvedli, že jim poskytne úroveň grafiky PS3 nebo Xbox360, to však bohužel není na této hře vidět a pravděpodobně to neuvidíme ani na žádné jiné. Grafika je sice opravdu velmi povedená, ale oproti Real Racing 2 zaznamenáte skutečně minimální rozdíl. Hra sice vykresluje velké prostranství a musí počítat s okamžitým vykreslením ve všech úhlech a všech osách, ale ani tak nás grafický výkon iPadu nepřesvědčil o tom, že je byť jen minimálně srovnatelný s PS3, maximálně tak s PS2. Navíc například při pohledu z kokpitu stíhačky nejsou přístroje v kokpitu funkční, což by měl výkon iPadu bez problémů dovolovat. Je navíc potřeba říct, že se má jednat o skutečně špičkový titul pro novou generaci iPadu.

Pokud si vzpomínáte na Infinity Blade na iPhone 4, jednalo se o skutečný krok dopředu. Bohužel u Sky Gamblers Air Supremacy jste spíše zklamáni. Je otázkou zda Namco zkrátka jen nezvládlo připravit 100% titul využívající všech možností nového iPadu, nebo je rozlišení displeje natolik velké a samo o sobě spotřebuje tolik výkonu, že vývojáři nemají možnosti jak posunout samotnou grafiku her kupředu. Ty sice pracují ve vyšším rozlišení, ovšem nedokážou nabídnout lepší detaily nebo samotné zlepšení vizualizace.

Air-Supremacy-iPad-3

Air-Gamblers

Resumé
Pokud právě uvažujete nad tím, zda si nový iPad 3. generace pořídíte, či nikoli uvažujte zejména nad tím, zda toužíte po Retina displeji. Výkonnostně se totiž od druhé generace příliš neliší a nenabízí Českému nebo Slovenskému uživateli ani tolik novinek, jak by se na první pohled mohlo zdát. Během prezentace iPadu byla totiž většina času věnována kromě displeje zejména 4G LTE připojení k internetu, které bohužel nejen že nevyužijete na území ČR/SR, ale ani nikde jinde v Evropě. Stejně tak bohužel nemůžete využít Voice Dictation, což je zejména při použití iPadu jako pracovního nástroje velká škoda. Uživatele tak ke koupi musí motivovat zejména fantastický displej, který iPad 3. generace bezesporu nabízí. Jiné rozdíly totiž nejsou příliš patrné. Dokonce se nedočkáte ani prodloužení životnosti baterie. Apple iPad 3. generace sice nabízí kvalitnější fotoaparát nebo nahrávání videa ve Full-HD, to však pravděpodobně není to, co by vás mělo u tabletu zajímat.

Resumé je tedy jednoduché, pokud kupujete svůj první tablet nebo chcete přejít na Apple iPad, je iPad 3. generace tím nejlepším tabletem, který si můžete v současné době koupit. Pokud jste majitelem druhé, musí vás displej skutečně okouzlit natolik, abyste si iPad 3. generace koupili pouze díky němu. Jak se na něj ale tak dívám, nebude to pro něho až tak velký problém.

|
81
Leitz

Diskuze

  Voice dicataion se dá využít v nadnárodní korporaci, kde je oficiální komunikační jazyk angličtina. Kupříkladu pokud jsem na nějaké schůzi či telekonferenci, stejně si dělám poznámky v angličtině. Chápu, že takových lidí bude naprostá menšina, ale jednou nás ta angličtina, stejně všechny „sežere“ 🙂

  Reagovat

  Jak je na tom vykonove srovnani stejne aplikace (nejen hry) na 2. generaci a na 3.? Beha to na 3. generaci opravdu alespon stejne (furt jsem nejak skepticky prave kvuli tomu vyssimu rozliseni).. Pripadlo mi, ze je v textu vice srovnani s iPhone 4S nez s iPad 2. Jinak ale velice povedena (a objektivni) recenze 😉

  Reagovat

  Děkuji za recenzi. Zarazilo mě jen, že zatímco v jiném vašem článku z tohoto týdne je baterie iPadu 3. generace vychvalována do nebes díky zachování stejné výdrže jako u iPadu 2, zde kritizujete, že není výdrž ještě větší.

  Reagovat

  Jirka: Ja jsem ji ale prece nikde v teto recenzi nehanil, jen jsem napsal, ze zratka iPad 3. generace zvysil vykon (vcetne vykonu – kapacity baterie) jen tak, aby dokazal drzet krok s iPad 2. generace.

  Reagovat

  Ta hra opravdu nema nic spolecneho s ps3 nebo xbox360 rozmazany textury jsou 100 let za opicema. V porovnani s Epic to spise vidim na neschopnost vyvojaru z Namco nez chybu hardware.

  Reagovat

  no s tou baterkou bych si nebyl tak jistej, pokud by nekdo zacal prodavat zadni cast velikosti ipadu 3 pro ipad 2 tak by to teoreticky urcite slo ale kdo vi, mozna sikovni cinani by se o to mohli pokusit 😀

  Reagovat

  Někde jsem četl, že při používání se zadní levý dolní roh (baterka) iPadu 3 přehřívá, co je na tom pravdy?
  Jinak výborný článek a fandím i nadále vašemu severu

  S pozdravem
  Honza

  Reagovat

  Chtel sem se podelit prvnim dojmem z ipadu 3 gen. A reknu vam ze apple bude mit asi zase velki problem. Tak jak v clanku napsáno nabijí se to kolem 15 % za hodinu a asi ještě nikdo neuvědomuje co to znamená za problém. Já sem nabijel od 12 nocy do 8 rano a měl sem 70 % baterii z 2%. Tak sem šel ho reklamovat- myslel sem ze je problém z baterii. Nechali jsme dobíjet v servisu kolem hodiny a naskočilo to z 72% na 80% . Mezi tím člověk z servisu vytisknoul forum o ipad3. I všechny měli takový problém. Tak ze co to znamena v praksi? Zeby dobít na 100% musí se dobíjet asi víc než 10 hod!!!! Tak ze sem pohrál hru 3 hod a musím dobíjet zas 10 hod????!!!! Můj iPad 2 se dobíjel za 2 hod a vydrží stejně jako ipad3. Tak ze když vám dojde baterká a chcete někam vyrazit tak za 2 hodki dobijete vás iPad na kolem 20% a vydrží vám to pak na…. Jsem nasrany a iPad se musí byt připojeny NONSTOP do nabijecki. Budu to řešit v applestoru. Co ještě zajímavého sem zaznamenal. Když mi hlásilo malou baterii na ipadu 2 při hře tak když sem připojil do nabijecki tak sem mohl pokracovat hrát a baterká šla nahoru. U ipadu 3 když sem hrál stejnou hru včera tak kdyz ukázalo mi malou baterii tak sem zapojil to při 5% do nabijecki a pokračoval sem hrát tak po par minutách sem měl 2% a musel sem to stoupnout proto ze by se mi to vyplo. Tak ze je to v prdeli….

  Reagovat

  s tou bateriou je to tak pri tom istom 10W adaptery a o 70% vacsou kapacitou to ine nebude, jedine ze by dodali o 70% vykonnejsi adapter cize tych 15 az 20W ty s tym vedelo pohnut, trosku vyssi amper a ide sa na to, ak toto nespravi apple tak urcite s tym pridu vyrobcovia prislusenstva

  Reagovat

  Nabíjení:
  Musím říct, že s nabíjením mám od včerejška také problémy. Nový iPad jsem nabíjela skoro celý den. Po připojení k přiloženému kabelu a síťovému adaptéru se totiž vůbec nezačal nabíjet. Až když jsem prohodila starý kabel k novému adaptéru (i naopak), nabíjení fungovalo. Akorát že s adaptérem od iPhonu/iPodu to trvalo věcnost (je o dost pomalejší), pak jsem to připojila k tomu 10W se starým kabelem a lezlo to aspoň těch 15% za hod. Celý mi to přišlo dost zvláštní a myslela jsem, že je chyba v té nabíjecí soupravě, ale tátův nový iPad tento problém vůbec nemá a nabíjí se i z mé nové nabíjecí soupravy. Asi budu mít problém někde v doku.

  Reagovat

  Zdravicko, no nerikejte mi, ze by soudruzi z Apple udelali takovejhle kiks s nabijenim. Prece kdyz rikate, ze se iPad2 nabiji 2-3 hodiny tak ten novej 6-8? No to je divny. A navic kdyz se nabiji a kolega hraje pritom hru tak procenta klesaji? No to se mi zda na hlavu postaveny? Takovou obrovskou chybu by neudelali.?

  Reagovat

  Chucktaylor: No za 2-3 hodiny se neni schopen nabit ani iPod nano, natoz iPad takze tomu uprimne nerozumim co kdo ocekaval a souhlasim s vami. iPad 2. generace stejne jako iPad 1. generace se nabijel zhruba 6-7 hodin.

  Reagovat

  zkouknul jsem mnoho videí kde srovnávaj nový ipad s ipadem 2 a myslím že rozdíly nejsou zas tak velké spíš naopak, je pravda že bílá barva je opravdu bílá a nemá nádech do jiného zbarvení, jak je uvedené v článku, ale to je asi jedinej rozdíl co jsem zpozoroval, Sky Gamblers: Air Supremacy: tak to neni vůbec žádná novinka, tu hru mám na ipadu 2 a je pravda že vypadá dobře například jako Modern Combat 3 a nebo the adventure of tintin…

  Reagovat

  Musím se opravit… K mojemu komentářů vyz: ze dobíjel sem od adaptérů od ipadu 2 . Takže při používání ipadu 3 a při dobíjení tak procenta klesají. Tak ze adaptéry od Iphone nebo od starších ipadu používat ne doporučuji 😉 teď dobíjí novým – a kdyz používám iPad 3 tak procenta stoupají ale tak asi 2-3% za 2 hod ;(( mazec. Omlouvám se ale myslel sem ze za 2-3 hod iPad 2 ( ne myslim z 0 do 100) ale se dobíje ať ho můžete použit na nějakou dobu ale za ten sám čas iPad 3 se dobíjí tak na 30-45% max což znamena ze kdyz někam jdete a chcete vzít ipad3 a mate jen 2 hod na nabíjení tak budete mít tak max 30% baterii. Což není to zavratne ;((

  Reagovat

  Roman: k tomu nabijaniu este jedna poznamka resp doplnenie, vsetky tieto nove spinane zdroje (nabijacky) a nove baterie maju pri tom nabijacom cykle nejaky priebeh, cize moze sa stat ze zariadenie sa nabije za 2hod o 40-50% a potom poslednych 10% bude trvat hodinu, je to z dovodu dosiahnutia konecnej plnej kapacity baterie, cize aj ipad ked ma o 70% vyssiu kapacitu baterie musi tam pre to dosiahnutie konecnej kapacity trvat to nabijanie dlhsie, nabija sa to pomalsie a je len na Apple ci prezradi preco, mozno by doslo pri rychlejsom nabijani takej baterie k zahriatiu a zniceniu, a mozno vydaju 20W adaptery a vymenia ich ludom zadarmo, ktovie kazdopadne toto nie je problem ale vlastnost 🙂

  Reagovat

  No ja nevim, ja mam MBP zakladni verzy a kdyz to dam nabit cca od 10%, tak to na 90% mam tak do 2 hodin urcite, ale samozrejme na tom nic nedelam, jinak pri praci to trva tak 3 hodiny a tech zbylejch 10% se mi dobiji tak minimalne hodinu. Takze to dobijim vzdycky na tech 90% a jednou za cas to necham dojit na 100, je to takhle OK?
  Ohledne to ipadu, tak proc neudelaj vykonejsi adaptery, tech 6 hodin je dobrych ale 8 uz mi prijde hodne

  Reagovat

  No ja nevim, ja mam MBP zakladni verzy a kdyz to dam nabit cca od 10%, tak to na 90% mam tak do 2 hodin urcite, ale samozrejme na tom nic nedelam, jinak pri praci to trva tak 3 hodiny a tech zbylejch 10% se mi dobiji tak minimalne hodinu. Takze to dobijim vzdycky na tech 90% a jednou za cas to necham dojit na 100, je to takhle OK?
  Ohledne to ipadu, tak proc neudelaj vykonejsi adaptery, tech 6 hodin je dobrych ale 8 uz mi prijde hodne.

  Reagovat

  Zdar,
  chlapi, někdo kdo tomu rozumí – pokud teda opravdu začnou 3rd party producers dělat výkonnější adaptéry – je nějaká šance, že to bude nějakým způsobem poškozovat tu baterii?
  Dle mého názoru ne, ale na ten moc nedám, tak se raději zeptám.
  Díky.

  Reagovat

  Nevim, co se zde resi? Pokud se ipad1/2 nabijel kolem 4-5 hodin, nový ipad se bude nabijet minimalne 7 hodin, spise ale kolem 8-9 hodin. Na tom neni nic zvlastniho.

  Reagovat

  „Bílá barva je skutečně bílá a nemá nádech do žádného odstínu. Celkově jsou barvy teplejší, ale bílá navzdory tomu nenese žádný odstín“

  Tohle je divne, co pisete. Pokud jsou barvy teplejsi, pak bila je vice do zluta, to je proste fakt.

  Reagovat

  Taky se přidávám k rozhořčeným 1. majitelům ipadu 3 – nabíjení je fakt něco děsnýho – můj dock philips DS8550 jej navíc nepodporuje – sice to někdy nabíjí, někdy ne. Nabíjení se standardní nabíječkou mi trvalo několik hodin a to baterie nebyla nabitá na 100%. Naštěstí jsem od pátku nabíjel jen jednou ale dneska mě to asi znovu čeká 🙁

  Reagovat

  ja mam iPad 1 oplati sa my prechod na iPad 3 alebo kupit iPad 2? u tabletu vecsinou vyuzivam hranie hier a skolske prace, cize pisanie poznamok a takto drobnosti. Tak tiez mam dotaz, ci su hry z iPadu 1 kompatibiltne s 3, ci vyrobca vydal dake upgrady alebo este nie

  Reagovat

  Využívám naráz iPad 1. generace a 3. generace – určitě bych šel do 3. cenový rozdíl oproti 2. není takový, jinak hry zkouším v obou zařízení a vše běží jak má (zatím). Pokud jsou hry v menším rozlišení vůbec to nevadí na displayi moc vidět není 🙂 . Zatím nejhorší z přechodu je doba nabíjení iPadu 3. generace, jinak se ten skok vyplatí :). Navíc nový display je fakt skvělej na prohlížení fotek (mám v ipadu 3. generace fotky v raw z Nexu a prohlížení v něm je něco fantastického, jako prohlížení internetových stránek 🙂 ). Jo a to nemluvím o rychlosti, a nustálého padání aplikací na iPadu 1. generace, to se mi na 3 ještě nestalo 🙂 – kurňa proč to ten Apple nenazval iPad3? – proč jen iPad???!!!

  Reagovat

  Chcel by som sa opytat, aka je priemerna vydrz baterie, ked ho budem pouzivat dajme tomu cez den cca 4 krat po jednej hodine, znamena ze to ze mi vydrzi nabity vpohode aj 2 dni? alebo budem musiet nabijat kazdy jeden den? 🙂 dufam ze chapete moju otazku 😀

  Reagovat

  Deset hodin je opravdu pri pouzivani, pokud jej nechate vypnuty (vyply display a wifi) tak se vybije tak o 3 maximalne 5 procent za den. Takze tak jak jej chcete pouzivat vydrzi bezproblemu dva dny.

  Reagovat

  Díky moc za super recenzi! Pěkné fotky a displej, na který se už do nějakého toho Apple store těším. Ale ta betrka, jak tak čtu je pěknej prů*er, myslím, že spousta lidí dá hlavně na výdrž a tak prozírám, že iPad 3 bude v Evropě krok vedle.

  …ale mdo ví třeba udělájí iPad 3E (Energy). Třeba. 🙂

  Reagovat

  CZPoseidon dakujem za odpoved 🙂 asi nakoniec pojdem aj ja do tej 3 ked my pises, ze aplikacie/hry su kompatibilne inac by som nesiel lebo len to ma zaujima a porovnavali ste aj film po pripade len dake video? iPad by som kupoval ked tak 32GB 4G zato to 4G lebo len tusim tato verzia ma gps modul a ten by som podtreboval

  Reagovat

  Michalko: ano, toto mozem aj ja potvrdit. Ani nemusis hrat ziadnu narocnu hru a iPad dost hreje. Ked mas puzdro, ktore ho cele obali, tak je to o dost lepsie, ale samotny iPad je ako horuca platna. Ja idem reklamovat a zoberiem asi iPad 2.

  Reagovat

  @Dominik Javorek: Zdravím, jak se rozjela ta diskuze k nabíjení – tyhle typy baterií není problém nabíjet proudem 1C což u iPad 3 znamená 4250mA. Problém tedy vidím v tom, že u iPad 3 zřejmě zůstal nabíjecí adaptér stejný jako byl u iPad 2, což samozřejmě výrazně prodlužuje dobu nabíjení. Pokud Apple nebo třetí strany začnou prodávat „silnější“ nabíječky, nemůžete jejím nákupem prohloupit a na životnost bateri to nebude mít taktéž téměř žádný vliv.

  Reagovat

  “ Zdravím, jak se rozjela ta diskuze k nabíjení – tyhle typy baterií není problém nabíjet proudem 1C což u iPad 3 znamená 4250m“

  Mas to nejake popletene. 1 C je proud odpovidajici kapacite baterie, coz u iPAD 3 znamena proud 11,6 A 🙂 A to by asi problem byl, i z hlediska konstrukce baterie.

  Novy iPAD se nabiji cca 7 hodin, overeno.

  Reagovat

  Jen tak pro info, jak se tady furt pise ze se z 0% nabiji do 100% 10h, to je blbost,me to zabere asi 4h.

  Jinak mi prijde dokonalej, kdyz vam ne tak si ho nekupujte vy tupci, je to nejdokonalejši tablet, je to takovej dotykovej macbook air. Ma Retina display, což je, a ma procesor A5X- ještě větší bomba. Nevim, na co si furt stezujete.

  Moje verze: Wi-Fi + 4G
  64GB
  White

  Reagovat

  Zdravím
  Momentálně se rozhoduju mezi iPadem 2 a 3. Chtěl bych se zeptat na informace týkající se přehřívání a délky nabíjení(výdrže) baterie u iPadu 3 oproti 2ce.

  Reagovat

  Zdravim, chcem sa opytat len jeden detail…na to videu kde sa porovnava kamera s iphone 4S…pozrite si prosim lepsie video konkretne od 7 do 14 sekundy a vsimnite si tien!!! Pochybujem ze tam niekto drzi v rukach iphone, na oboch stranach je ipad tak ako teda??? inak cela recenzia je zamerana na porovnanie z iphone 4S, co tak ju zamerat viac na porovnanie s tabletmi a nie z mobilom? inak fajn…vdaka

  Reagovat

  @mrk: „Mas to nejake popletene. 1 C je proud odpovidajici kapacite baterie, coz u iPAD 3 znamena proud 11,6 A 🙂 A to by asi problem byl, i z hlediska konstrukce baterie.“

  Omlouvám se, podíval jsem se v rychlosti na špatnou kolonku, baterie má 42,5Wh, ale capacitu 11600mAh a jsem trouba, že jsem se nad tím číslem nepozastavil a ještě jsem ho v nesprávném řádu použil. Nicméne nemáš pravdu, protože obecně Li-Pol baterie jsou běžně nabíjitelné proudem ekvivalentním 1C, což v tomto případě skutěcně dává 11,6A. Pro běžné použití se samozřejmě používájí proudy nižší, ale možné to bez problému je a taktéž na životnost baterie to má vliv minimální. S pozdravem Honza.

  Reagovat

  Ahoj, chci se zeptat na jednu věc, jsem teď v USA a přemýšlim,že bych si koupil nový Ipad, koukal jsem tak je levnější, když se koupí přes operátora např: TN&T , ale nevím, zda by mi tu fungovala 3G/4G sít, jestli to ten operator nemá nějak blokovaný,
  díky za odpověď.

  Reagovat

  Nevim jak ostatnim mne ipad 3 vydrzi kolem 12 hodin ..kdyz jsem jen na webu cca 3 hodiny denne tak i 3 dny..kdyz hraji hry atd 9 hodin..Nabijeni? Do 4 hodin je 100% ..nekdy 5.. Mozna mam novejsi kus ..z pozdejsi serie..ale vydrz je brutalni..display no coment uzasny..jediny co mne stve je nabijecka ..jak mile dam USB 5m prodluzku nenabije se..ubitek je asi znatelny..tech 10W je malo..jinak spokojenost na 100%

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz