Zavřít reklamu

Aktualizace: Apple skrze zahraniční magazín TechCrunch prohlásil, že zprávy o snížení kvality součástek a přenosti Face ID jsou falešné.

O Applu se všeobecně ví, že si na kvalitě komponentů ve svých produktech velmi zakládá. Jeho dodavatelský řetězec tak má se splněním požadavků mnohdy určité problémy. V minulosti se však dařily zažehnat poměrně snadno a nedostatečné dodávky kvůli nim nevznikaly. Komponenty pro nový iPhone X jsou však kapitolou zcela odlišnou.

Apple se s problematickou výrobou iPhonů X potýká prakticky od doby, kdy začala. Byly to právě některé nekvalitní komponenty, které obří zdržení, kvůli kterému bude dlouhou dobu nových vlajkových lodí nedostatek, zapříčinily. Podle zprávy, kterou dnes zveřejnila agentura Bloomberg, však už Applu došla trpělivost a výrobu urychlil po svém. Z vysokých nároků, které na svůj dodavatelský řetězec měl, totiž prý do značné míry slevil a tím pádem umožnil splnit dodávky včas.

Je důvod k obavám?

Pokud se však obáváte toho, že by byly iPhony X po tomto kroku méně kvalitní, obávat se pravděpodobně nemusíte. Bloomberg totiž tvrdí, že ač Apple od nejvyšších nároků upustil, pořád vyžaduje opravdu vysoce kvalitní komponenty. Například u infračerveného bodového projektoru, který je klíčový pro Face ID, se pravděpodobně upustilo jen od pár testů. Kdyby totiž Apple riskl snížení kvality komponentů tohoto typu, podepsal by si s největší pravděpodobností ortel smrti. Kvalita této miniaturní součástky je totiž opravdu klíčová a odchylky, které by byly byť jen v řádech zlomku šíře lidského vlasu, by celou technologii pohřbila.

Celkově se jeví technologie použitá pro Face ID jako hotová noční můra. Ve zprávě se totiž uvádí, že kvůli její složitosti před časem skončil spolupráci jeden ze tří dodavatelů. Dva dodavatelé však logicky při vysokých nárocích na výrobu nestačí a tak se Apple musel s kvalitou lehce uskromnit. I tak je však ideální množství dodávek v nedohlednu.

Uvidíme, zda se tedy “horší” komponenty na iPhonech X v budoucna nějakým způsobem promítnou. Pokud tomu tak však bude, mohli bychom se dočkat poměrně vtipné situace, kdy si uživatelé čekající na druhou výrobní vlnu (ti, kteří kvalitě první vlny nevěří) domů odnesou stejné nebo i horší telefony, než při nákupu ve vlně první. Snad se však tento scénář nenaplní a iPhony X budou stroje bezchybné.

face-id2

Související články

Dnes nejčtenější

.