Zavřít reklamu

Ač se zprvu zdálo, že nebude o iPhony 8 skoro žádný zájem, děje se pravý opak. Sám Tim Cook před nějakým časem prohlásil, že je z prodejů nových jablíček nadšený, své tvrzení však žádnými přesnými čísly nepotvrdil. Ty nám ale dnes prozradil částečně jeden z hlavních dodavatelů Applu, společnost Foxconn.

Není žádným tajemstvím, že je Foxconn pro Apple velmi důležitý a velká část jablečných produktů vzniká právě v jeho továrnách. S tím však jdou samozřejmě ruku v ruce i zisky, které Foxconnu z prodejů jablečných produktů plynou. A právě ty nyní odhalily pravdu o prodejích iPhonů 8.

Podle údajů, které Foxconn zveřejnil, zaznamenal v září tržby ve výši 14,83 miliard dolarů, což je o 42,4 % více než v srpnu. Daleko zajímavější je však fakt, že se jeho zářijové tržby meziročně zvýšily o 3,7 %.

Je sice pravda, že se v továrnách Foxconnu vyrábí i jiné produkty a čísla jsou jimi trochu zkreslená, práce na iPhonech je však tak obrovskou složkou výroby, že je můžeme v těchto měsících označit klidně za hlavní artikl. Z procent tak můžeme vyvodit, že si vedou nové iPhony 8 víceméně stejně, jako tomu bylo u loňských iPhonů 7.

Zisky letí nahoru

iPhone 8 však není jediný produkt, díky kterému si mohou ve Foxconnu mnout ruce. I očekávaný iPhone X vznikne z části v jeho továrnách, finanční boom tedy jen tak neustane. Co je však lepší, bude trvat opravdu dlouho. Nadšení z nových iPhonů totiž zatím neopadá a je velmi pravděpodobné, že bude trvat do té doby, než se na trh dostane iPhone X a dostatečně ho zasytí. Letošek bude tedy zřejmě pro Apple a celý jeho dodavatelský řetězec opravdu štědrý.

iPhone 8 vs iPhone 8 Plus FB

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.