Zavřít reklamu

Siri si chvíli myslela, že národní hymnou Bulharska je populární song Despacito. Pokud byste se tedy před několika dny zeptali osobní asistentky, jaká je národní hymna Bulharska, odpověděla by vám, že Despacito. Ve skutečnosti se však jedná o nejoblíbenější písničku letošního roku, za kterou stojí Luis Fonci a Daddy Yankee.

Chyba, na kterou upozornil uživatel wandreylust na Redditu, si během chvíle získala pozornost médií. V současné době však není známo, jak dlouho Siri dávala špatnou odpověď před tím, než se na chybu došlo.

Zpráva se dostala i k samotnému Applu, který chybu už opravil. Pokud se tedy dnes zeptáte na hymnu Bulharska, Siri vám odpoví, že je to „Mila Rodino“, což v překladu znamená „Drahá vlasti“. Písnička byla složena v roce 1885 a od roku 1964 je bulharskou hymnou. Zajímavé je, že vůbec nezní jako letní hit Despacito.

Otázkou zůstává, proč si Siri myslela, že Despacito je hymna. Digitální asistentka občas vychází z Wikipedie, což je open-source platforma, přičemž někteří uživatelé schválně v článcích uvádí nesmysly. Pravděpodobně někdo zeditoval stránku o písničce anebo o dané evropské zemi. A dokonce i krátce po tom, co už byla chyba opravena, to mohlo výsledky Siri ovlivnit.

Další důvod může být i obrovská popularita písničky. Během srpna se klip s písničkou stal nejnavštěvovanějším videem na YouTube.

Zdroj: iDropNews

Související články

Dnes nejčtenější