• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Apple odkoupil Regaind, francouzskou společnost zabývající se analýzou fotografií

  Apple odkoupil společnost Regaind, což je malá francouzská společnost, která se pomocí umělé inteligence zabývá analýzou fotografií a tváří na těchto fotkách. Společnost Apple tuto dohodu potvrdila svým klasickým prohlášením:

  “Apple čas od času kupuje menší společnosti, které se zabývají technologiemi. Obecně o našich cílech a plánech s nimi, nehovoříme.”

  Příklad analýzy fotografie:

  Společnost Regaind vyvinula API pro počítače, které podle svých webových stránek může z fotek extrahovat takové množství poznatků a informací, o kterém se nám ani nezdálo. Regaind tvrdí, že pomáhá firmám a vývojářům v třídění fotek pomocí nejmodernější umělé inteligence. Není to jen o tom, jestli zrovna chcete na fotkách najít psa nebo kočku. Tato společnost vám najde fotku, kterou potřebujete právě pro vaše konkrétní použití. Dokáže analyzovat estetiku, ostrost, expozici, barvy a jiné vlastnosti fotografií. Tyto informace dokáže využít k tomu, aby mohla vyzdvihnout právě ty nejrelevantnější fotografie.

  API od Regaindu dokáže také detekovat tváře na fotografii, stejně jako pohlaví, věk a emoce lidí, kteří se na fotce objevují. Je dost možné, že Apple už tuto technologii využívá pro rozpoznání obličeje v nově představeném Animoji v iPhonu X. Dost možná by jablečná společnost mohla použít tuto technologii také pro vylepšení Vzpomínek v aplikaci Fotky v iOS. Například pro inteligentní třídění fotek na základě aktivit, výletů, svátků, lidí a zvířat.

  regaind_fb

  Zdroj: macrumors.com

  Leitz

  Diskuze

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  HighSky - Obchodujte online