Zavřít reklamu

Apple odkoupil společnost Regaind, což je malá francouzská společnost, která se pomocí umělé inteligence zabývá analýzou fotografií a tváří na těchto fotkách. Společnost Apple tuto dohodu potvrdila svým klasickým prohlášením:

„Apple čas od času kupuje menší společnosti, které se zabývají technologiemi. Obecně o našich cílech a plánech s nimi, nehovoříme.“

Příklad analýzy fotografie:

Společnost Regaind vyvinula API pro počítače, které podle svých webových stránek může z fotek extrahovat takové množství poznatků a informací, o kterém se nám ani nezdálo. Regaind tvrdí, že pomáhá firmám a vývojářům v třídění fotek pomocí nejmodernější umělé inteligence. Není to jen o tom, jestli zrovna chcete na fotkách najít psa nebo kočku. Tato společnost vám najde fotku, kterou potřebujete právě pro vaše konkrétní použití. Dokáže analyzovat estetiku, ostrost, expozici, barvy a jiné vlastnosti fotografií. Tyto informace dokáže využít k tomu, aby mohla vyzdvihnout právě ty nejrelevantnější fotografie.

API od Regaindu dokáže také detekovat tváře na fotografii, stejně jako pohlaví, věk a emoce lidí, kteří se na fotce objevují. Je dost možné, že Apple už tuto technologii využívá pro rozpoznání obličeje v nově představeném Animoji v iPhonu X. Dost možná by jablečná společnost mohla použít tuto technologii také pro vylepšení Vzpomínek v aplikaci Fotky v iOS. Například pro inteligentní třídění fotek na základě aktivit, výletů, svátků, lidí a zvířat.

Zdroj: macrumors.com

Související články

Dnes nejčtenější