Zavřít reklamu

Dnes ráno jsme přinesli první informace upřesňující současnou situaci s podporou eSIM ze strany českých operátorů. Od T-Mobile a Vodafone jsme dostali oficiální vyjádření, jak daleko jsou s vývojem zabudované SIM karty a jak moc je reálný brzký příchod Apple Watch Series 3 s LTE do Česka. V návaznosti na to jsme shodou náhod dnes zjistili další zajímavé informace, které pramení přímo od českého zastoupení Applu. Dozvěděli jsme se například, že Apple si klade určité podmínky, které rozšíření LTE modelu jeho nových hodinek k nám opozdí.

Podle informací bychom se spuštění eSIM měli od jednoho z operátorů dočkat skutečně již začátkem roku. Podle všeho by mělo jít o T-Mobile, který je s testováním zabudované SIM karty v současné době pravděpodobně nejdál. I v odpovědi, kterou jsme od zastoupení T-Mobile získali, jsme se dozvěděli, že z jejich strany je technologie prakticky připravená a v současné době se čeká jen na výrobce hardwaru, tedy na Apple.

Pokud jsme vám ale předchozím odstavcem zapálili plamínek naděje a už jste začali doufat v dostupnost LTE modelu třetí série Apple Watch v České republice začátkem příštího roku, pravděpodobně vám nyní zkazíme radost. Applu totiž jeden operátor, který bude v zemi eSIM podporovat, nestačí. Potřeba jsou minimálně dva, až poté se u nás jablečné hodinky s LTE začnou prodávat. Jeden operátor by se totiž mohl na Applu snadno přiživit a přetáhnout k sobě od ostatních všechny zákazníky, kteří by nové Apple Watch chtěli používat.

Druhým operátorem, který bude eSIM brzo podporovat, by se měl stát O2, od kterého jsme ale jako od jediného zatím vyjádření nedostali. Pokud však odpověď dodatečně obdržíme, budeme vás informovat. O2 by měl následovat T-Mobile, je však otázkou, kdy přesně podporu eSIM u nás spustí. Pokud ale T-Mobile dodrží své slovo, začne s eSIM už začátkem roku a O2 se k němu brzy přidá, pak je dost možné, že na Apple Watch Series 3 nebudeme muset čekat zase až tak dlouho, možná se na pultech prodejců objeví už za půl roku. Na druhou stranu známe Apple a jeho pomalé rozšiřování svých služeb (Apple Pay) a produktů (první Apple Watch) do zemí jako je Česká republika, a tak se spíše domníváme, že LTE model k nám dorazí až s novou generací Apple Watch. Třeba ale společnost mile překvapí.

Související články

Dnes nejčtenější