Objevte v iOS ukrytou funkci a používejte iPhone jako vodováhu

Přiznejme si, kdo z nás kdy reálně využil aplikaci Kompas. Nejspíše se jedná o jednu z aplikací, která si našla své místo na poslední stránce vaší domácí obrazovky v úplně poslední složce s názvem „Nepoužívám“. Věděli jste ale, že váš iPhone nebo iPad můžete společně s aplikací kompas používat jako vodováhu? V tomto článku vám ukážu, jak Apple zařízení použít například při vrtání nové poličky, abychom se ujistili, že polička je na zdi zavěšená doopravdy úplně rovně.

Kde najít vodováhu?

Jak jsem již napsal výše, není třeba instalovat žádnou externí aplikaci. Vodováha se nachází přímo v aplikaci Kompas. Po otevření se zobrazí kompas se všemi informacemi. Na této obrazovce stačí swipnout pomocí vašeho prstu zprava doleva. Pokud telefon položíte zády na plochu, kterou chcete měřit, zobrazí se dvě bubliny. Pokud je plocha v rovině, obrazovka se vyplní zelenou barvou. Pokud se předmět nachází výše a na displej telefonu nevidíte, můžete iPhone položit na jakoukoliv hranu. Zobrazí se druhá verze vodováhy, která má uprostřed vodící čáru. Opět, jakmile budete mít předmět v rovině, obrazovka se vybarví výraznou zelenou barvou.

Tento tip je opět velice jednoduchý, až se i já nestačím divit, kolik triků se dá najít přímo v předinstalovaných aplikacích. Pokud vás tento článek zaujal a rádi byste se dočetli o dalším jedoduchém triku, doporučuji článek Jak změnit orientaci fotografie při focení panoramatu.

vodovaha-facebook

|
11
Leitz

Diskuze

  Fuuuha, a viete este, ze kliknutim na ikonu telefonu sa da s iphonu volat?

  Reagovat

  Fakt nekecam!!!! Stlacte tu zelenu ikonku s telefonom potom dole na keypad a staci vytocit cislo. Skuste si to!!! Treba o tom urobit clanok. Aha, a este aby som nezabudol, predstavte si ta diera pri zadnom fotoaparate je MIKROFON!!! Fakt, nerobim si srandu. A vedeli ste o tom, ze sa daju menit tapety? Ale zasa to vam nebudem pisat ako lebo to mi poradil sestrineho frajera stryko, ktori ma svagra a ten pracuje pre apple a je to strasne tajne, skryta funkcia…

  Reagovat

  Moja babicka to nahodou vie, ukazoval som jej to ked sme vesali obraz dedka nad postel. 😀

  Pane Zavřel, nevím, jestli z čtenářů děláte blbce, nebo máte opravdu tak neschopnou redakci, ale o tomto jste psali již: 5.9.,14.8., 12.5., 28.2. takže už nevím, co si o místní redakci vážně myslet..

  Reagovat

  Pane Zavřel, nenechte se rozhodit místníma chytrolínama, ale pro nás, kteří nečtou návody a nemají čas studovat zázraky techniky jsou i tyto články porřebné….Díky.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz