Zavřít reklamu

Na webových stránkách společnosti Apple se minulý týden objevila drobná změna, která znační obměnu funkcí ve vedení vysokého managementu společnosti. Softwarová divize, která má na starosti vývoj Siri, má od září nového šéfa. Je jím mnohými oblíbený Craig Federighi, který nahradil naopak mnohými neoblíbeného Eddyho Cue. Apple změnu ve vedení nijak nekomentoval.

O novém působišti Craiga Federighiho se lidé dozvěděli v podstatě náhodou. Apple aktualizoval svou webovou stránku, na které představuje jednotlivce stojící v čele společnosti. A právě zde se na jeho osobní stránce objevila změna o tom, že nově dohlíží i na vývoj Siri.

Rozšíření jeho působnosti bylo jen otázkou času, neboť se v posledních měsících okolo Siri angažoval čím dál tím více. Původní náplň Federighiho práce bylo dohlížení nad vývojem iOS a macOS, Siri mu k této dvojici tak skvěle zapadne. Federighi je navíc taky poměrně oblíbenou postavou z širšího vedení společnosti Apple a je ceněn za odvedenou práci, jež má za sebou. Lidé mají navíc rádi jeho nadšení pro věc, skvělé prezentace na keynote a lidské působení.

Eddy Cue je naopak značně neoblíbenou tváří Applu. Pod jeho pole působnosti patří iTunes Store, Apple Music, Apple Pay, Apple Maps, iCloud a ekosystémy iWork a iLife. Podle mnohých se nejedná o příliš úspěšného manažera, neboť za sebou nemá takové úspěchy, jako jiní a proto tuto změnu vítají, neboť Siri nějakou tu vzpruhu potřebuje, aby byla více konkurenceschopná.

Federighi

Zdroj: Macrumors

Dnes nejčtenější

.