iStores.sk
iStores.sk

Jak na iPhonu správně nastavit a používat režim Nerušit

Režim Nerušit je jednou z mnoha funkcí iPhonu, kterou plno lidí prakticky vůbec nevyužívá. Osobně si myslím, že je to velká škoda. Tato funkce je pro uživatele iOS velkým přínosem a její správné nastavení vám může leckdy hodně pomoci. Pojďme si tedy ta nejzákladnější nastavení společně ukázat. Třeba vás tato malá instruktáž nakonec k jejímu používání přeci jen přesvědčí.

Nastavení samotné funkce

Nastavení není nikde ukryto, má svou specifickou kolonku přímo v Nastavení. Po otevření stačí sjet trochu níže a zde kliknout na Nerušit. Otevřou se nám veškeré možnosti funkce.

První kolonka – Nerušit

Tímto sliderem můžeme funkci zapnout manuálně, tak stejně jako ji můžeme zapnout v ovládacím centru ikonkou půlměsíce. Pokud funkci aktivujeme, vypne se na zamknutém zařízení zvuk a upozornění a ve stavovém řádku si při zapnuté funkci můžeme všimnou ikonky malého měsíce.

Druhá kolonka – Rozvrh

Pokud nechceme režim Nerušit zapínat manuálně, můžeme si nastavit Rozvrh, díky kterému se nám režim zapne a vypne automaticky. Stačí jednoduše nastavit čas od – do.

Třetí kolonka – Vypnout zvuk

Pokud zvolíme Vždy, při režimu nerušit neuslyšíme zvuk žádného upozornění i když bude telefon odemknutý a budeme s ním pracovat. Pokud však zvolíme možnost  Když je iPhone zamknutý, po uzamčení telefonu neuslyšíme logicky vůbec nic.

Čtvrtá kolonka – Povolená volání

Po otevření tohoto nastavení se nám zobrazí první tři předdefinované možnost – Všichni, Nikdo a Oblíbené. Já používám Oblíbené, ve kterých mám členy rodiny a pár blízkých kamarádů. Taktéž si můžeme vytvořit vlastní skupiny kontaktů – doporučuji zvážit. Kamarádi jsou kamarádi a občas nám volají v podnapilém stavu, tudíž pokud je máte v oblíbených a rozhodnou se vám zavolat, zvuk se neztlumí.

Pátá možnost – Opakovaná volání

Pokud tento slider zapneme, u druhého volání od stejné osoby v intervalu tří minut nám telefon i přes zapnutý režim Nerušit zazvoní.

Při řízení nerušit (od iOS 11)

Pokud jste vášnivý řidič a nestojíte o pokuty, tento režim je přímo pro vás. Tuto možnost však naleznete až v iOS 11, její místo je též v nastavení v záložce Nerušit.

První možnost – Aktivovat

Po rozkliknutí se zobrazí tři možnosti, Automaticky (na základě detekce pohybu), Při připojení k Bluetooth v autě a nebo Ručně v ovládacím centru – je nutno tuto možnost přidat z nastavení ovládacího centra (kolonka Při řízení nerušit).

Druhá možnost – Automaticky odpovídat

Po otevření se zobrazí čtyři „skupiny“, kterým telefon automatický odpoví v případě, že se vám někdo bude při řízení snažit dovolat. Vybírat můžete z možnosti Nikdo (neodpoví nikomu), Poslední volající (odpoví poslednímu volajícímu bez ohledu na to, zda je ve Vašich kontaktech), Oblíbené kontakty (odpoví jen lidem, které máte označené jako „oblíbené) a Všechny kontakty (odpoví všem vaším kontaktům).

Třetí možnost – Text odpovědi

Zde si můžete zvolit zprávu, která se volajícímu automaticky odešle.

Zajímavý poznatek – v případě, že váš telefon pošle SMS zprávu a dotyčný na ni odpoví zprávou „důležité„, funkce se prolomí a dotyčný se vám bude moci dovolat.

Doufám, že vám tato malá instruktáž tuto velmi zajímavou funkci náležitě objasnila a případně vás i k jejímu používání navnadila.

Leitz
Vstoupit do diskuze (13)

Diskuze

  Martin Kalod

  Zapínám při přichodu za dveře domu a vypinám při odchodu ze dveří další den. Bez toho by byl život těší než se zdá.

  Je to dobrá fičura. Hlavně ti opilí kamarádi a hromadné sms z bank ve 3 ráno mají utrum. 😀

  Petr Metaxáč

  Bude možná odpověď sms i mimo auto? Tedy např. při jednání při zapnutém nerušit? Nebo pouze obsazovací tón jako teď? Diky Tedy myslím automaticky…

  Pamatuji si, že před 10 lety měla nokia profily a to vše fungovalo samo a dokonce i dočasně. Nemáte náhodou někdo tip na podobnou aplikaci?

  Ondřej Wachal

  Já bych spíš uvítal, kdyby se tím dalo zvonění třeba zeslabit a nejen vypnout. Nejvíc bojuji s tím, že přes den potřebuji mít zvonění nahlas a když mi pak zazvoní ráno budík, tak je to na infarkt. A každý večer zeslabovat a ráno zesilovat zvonění je oprus

  Na buzení musíš používat Večerku, kde si můžeš nastavit hlasitost vyzvánění jen pro budík 😉

  Na ty výjimky a pravidla, pokud někdo potřebuje, je to asi dobré, ale jinak nedám dopustit na staré známé mechanické šoupátko do tichého režimu. Ta jednoduchost mi vyhovuje, víc zatím nepotřebuji.

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Další články