Zavřít reklamu

O tom, že Apple za čtrnáct dní vydá nové iPhony, není příliš pochyb. Očekávají se aktualizované modely 7S a nový (prémiový) iPhone 8 s OLED displejem. Kromě těchto tří modelů je však v očekávání ještě jeden. Mnoho uživatelů čeká na to, jestli Apple přijde s aktualizací i pro iPhone SE, jelikož se jedná o velmi populární zařízení. Zatím není zdaleka nic potvrzeno a vše jsou pouze spekulace, pojďme se však podívat na to, jak by mohl takový telefon vypadat a co bychom od něj mohli čekat.

O tom, že Apple aktualizuje i iPhone SE se příliš nemluví. Objevilo se několik dílčích zpráv o tom, že by mohl Apple nástupce představit v prvním kvartále příštího roku. Pokud se podíváme na to, co obsahovala současná generace, je možné alespoň částečně předpovědět, co by mohl obsahovat nadcházející model.

iPhone SE 2. generace by zcela jistě dostal nový procesor. Model A9 by byl nahrazen novějším čipem A10, který se objevil v loňských iPhonech. Ten je velmi silný sám o sobě, v kombinaci se slabším okolním hardwarem by mohl excelovat ještě více (například při použití s displejem s nižším rozlišením. Co se týče syrového výkonu, A10 Fusion je zhruba o 40% výkonnější než A9 v oblasti CPU. V oblasti GPU je výkon dokonce o 50% vyšší. Co se týče velikosti RAM dá se očekávat, že 3GB bude Apple stále dávat do větších modelů. „Odlehčený“ model SE by měl vystačit se 2GB.

První iPhone SE dostal fotoaparát jako současný model 6S. Novější verze by tak mohla dostat stejný senzor, jakým disponovaly modely 7. Tedy 12MPx f/1,8 senzor. Stejně by se měl přenést i čtyřdiodový True Tone blesk. Nejzajímavější novinkou by však mohla být přítomnost optické stabilizace, která u současných telefonů není již vyčleněna pouze na větší model.

Těžko odhadovat, jak to bude s rozlišením displeje, jelikož vyvíjet zcela nový panel pro iPhone SE 2.0 by popíralo smysl telefonu, jakožto odbytiště starších komponent. Minimálně bychom se mohli dočkat přidáním 3D Touch. Čeho bychom se ovšem dočkat mohli, je Touch ID 2. generace. To si odbylo svou premiéru v iPhonu 6s/6s Plus. Lepší by také měla být i výdrž baterie, neboť by telefon dostal novější/úspornější čip. Je možné, že by se dovnitř vešla také o něco málo větší baterie, vzhledem k pokroku za poslední dva roky. Pokud se iPhone SE 2.0 opravdu objeví a dostane specifikace popsané výše, jednalo by se opravdu o velmi zajímavý telefon, který by zcela jistě zastoupil svého populárního předchůdce. Uvidíme na jaře.

iPhone SE fb

Zdroj: iPhonehacks

Dnes nejčtenější

.