Zavřít reklamu

Intel včera odhalil úplné specifikace a výkonnost procesorů série U. Znamená to tedy, že největší výrobce polovodičových obvodů představil několik prvních čipů z osmé generace. Prozatím se pochlubil čtyřmi modely, ale tím společnost rozhodně nekončí, ještě by měly do této rodiny přibýt další čipy.

Intel dnes přišel s 15W procesory určenými pro ultratenké notebooky a zařízení 2v1, konkrétně se jedná o i5 8250U, i5 8350U, i7 8550U a i7 8650U. Všechny uvedené čipy mají spadat do skupiny Kaby Lake Refresh, přičemž už samotný název napovídá, že půjde z hlediska architektury pouze o lehké vylepšení.

Ještě tu máme jeden únik, který pochází přímo z Číny, kde Intel představil i procesory Coffee Lake, včetně vlajkové lodě i7 8700K. Snímek z prezentace je sice trochu rozmazaný, ale je z něj patrné, že Intel slibuje o 11 % vyšší jednovláknový a o 51 % vyšší vícevláknový výkon.

Ve slajdu společnost porovnává sedmou a osmou generaci. Uvádí, že vícejádrový výkon vzroste o polovinu, což je samozřejmé vzhledem k tomu, že se zvýší počet jader. Otazník však visí nad tím, co se u i7 8700K změní, že dojde k nárůstu jednovláknového výkonu o 11 %. Podle všeho by mělo IPC obou architektur zůstat beze změn, a tak by měl být nárůst pouze o 4,4 %.

Intel-Coffee-Lake-Performance-leaked

Dnes nejčtenější

.